bilim ve teknoloji haberleri

FIFA 17’de LGBT Forma!

0 1

FIFA 17 de LGBT Forma

FIFA 17 için yapılan açıklamalarda yeni bir oyun içi yenilik getirildi. FIFA için renkli kit olarak tanımlanan bu yenilik “Ultimate Team” bileşeninin bir parçası olarak 28 Aralık’a kadar popüler futbol video oyunu FIFA 17 oyuncularına sunuldu.

FIFA 17’ye Taraftar Desteği!

İngiliz Premier Ligi’nin Rainbow kampanyası kapsamında İngiliz hayran Stonewall tarafından yapılan tanıtımla birlikte FIFA için özel bir çalışma oluşturuldu. Bu çalışma kapsamında FIFA’da gökkuşağı formayı giymek ve artık sahada bu forma ile yer almak mümkün.

Propaganda Mı?

The Guardian gibi çok önemli kaynaklarda ise bu durum farklı yorumlandı. Öyle ki FIFA’nın gay siyaset propagandasına karşı ülkenin yasalarını ihlal ettiği ifade edilirken bu durum özellikle Rusya’da iyi karşılanmadı. 

 Tartışmaya Sporcular Da Katıldı! 

Altın madalya kazanan eski bir oyuncu MP Irina Rodnina da bu tartışmalar katıldı. Tartışmalarda oyunun özellikle Rusya sınırları içerisinde dağıtımının ve güncellemenin alınmasının farklı sorunlara yol açabileceği belirtildi. Ünlü isim yaptığı açıklamada her devletin iç kanunlarının ve düzenlerinin olduğunu söylerken bu kurallara uyulmasının zorunlu olduğunu belirtti. Bu bir anlamda FIFA için işlerin yolunda gitmeyebileceğine işaret etti.  

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: