bilim ve teknoloji haberleri

Gmail’de Güvenlik Açığı Bulundu!

0 0

Pakistan’da bir kullanıcı tarafından mail servisi üzerinde yapılan incelemelerde güvenlik açığının tespit edildiği ve özellikle kişilerin istediği bir kullanıcının hesabına kolay bir şekilde giriş yapabildiği belirtildi. Konuyla ilgili yapılan resmi açıklamalarda kullanıcı ile iletişime geçildiği ifade edilirken Google tarafından para ödülünün de verildi belirtildi.

Uzun zamandan beri Google tarafından yürütülen ödüllendirme sistemi sayesinde sistemin hackerlar tarafından ele geçirilmesi önlenmiş ve aynı zamanda hackerların güvenlik açıklarını bularak ödül kazanması da mümkün hale gelmişti. Böylece bugüne kadar milyon dolar para ödülü dağıtılırken sistemler de çok daha güvenli bir hale getirilebildi. Konuyla ilgili yaşanan son örnekte güvenlik açığının ciddi bir sorun yaratabileceği ifade edilirken bir kullanıcı tarafından bu durumun fark edilmesi ve Google’a bildirilmesinin ardından bu güvenlik açığı kapatıldı. Böylece Gmail servisini kullanan kullanıcıların başka birileri tarafından hesaplarının ele geçirilmesi ve güvenlik açığının kullanıcılarda ciddi mağduriyetler yaşatabilmesi de önlenmiş durumda.

Ödüllendirme Sistemi Etkili Oluyor

Google tarafından dünya genelinde yürütülen ödüllendirme sistemi ile birlikte bugüne kadar çok ciddi geri dönüşler sağlanmış durumda. Kullanıcıların sistemi ele geçirmekten ziyade açıkları bularak daha fazla ödülü kazanmak adına Google ile işbirliğine gitmesi kullanıcılar adına da güvenli bir platform yaratıyor. Bu bakımdan hem Gmail servisinin daha iyi hale gelmesi hem kullanıcıların daha iyi bir sistemi kullanabilmesi ve hem de yazılımcıların ödüller ile yüksek para elde edebilmesi durumu çok daha cazip hale getiriyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: