bilim ve teknoloji haberleri

Google Allo Yeni Güncelleme Yayınladı

145

Google allo

Google allo, Hareketli emojiler, gifler ve Google Asistan desteği kazanan Allo güncelleme listelerine düşmeye başladı.

Google Allo yeni güncellemeler aldı ve artık gif kitaplığı ile animasyonlu emojilere kavuşan kullanıcılar, Google Asistan’ı çalıştırmaları için de bir kez dokunmaları yeterli olacak.

Google, Allo’yu daha anlamlı ve duygu ifade edililebilen konuşmalar yapmanın yeni ve daha hızlı yollarıyla güncelledi. Yeni özellikler, sohbet penceresinde GIF arama özelliği, animasyonlu emoji ve kişiselleştirilmiş Google Yardımcısı sürümüne sadece bir kez dokunarak erişebiliyorlar. Yeni özellikler hemen Android’de kullanıma sunuluyor ve “yakında” iOS’a yönlendiriliyor.

Daha öncelerde Whatsapp mesajlaşma uygulamasına da gelen ve oldukça popüler olan eklenti artık Allo’ya geldi. GIF’ler için şimdi gülen simgesine dokunup ilk öneri grubunu kaydırdıktan sonra sohbet penceresinin kendisinden aranabilir veya diğer yazılan her şeyde bu tarz gifler aranabilir hale geldi. Kullanıcıların GIF’leri aramak için bir metin dizesi girebileceği bir arama çubuğu görünüyor.

Güncelleme, Google’ın @Lucky chatbot’u Allo’ya tanıtmasından kısa süre sonra yayınlanıyor ve kullanıcıların ileti dizilerinde rastgele alakalı bir GIF kullanmasına izin veriyor. İstediğimiz özellikten daha gelişmiş bir versiyon, Google yüksek kalitede gif’leri otomatik olarak önermek için makine öğrenme ve etkileşim analizini kullanıyor.

Artık sıkça kullanılan emoji animasyonlara sahiptir ve kullanıcılar, animasyonlu emoji yayınlarken ekranın sağında görünen bir ölçek kaydırıcısı kullanarak sohbet penceresinde gösterdikleri boyutu özelleştirebilirler. Animasyonlu emojilerin, daha gerçekçi bir şekilde reaksiyonları, yani statik reaksiyonlar üzerinde bir iyileşmeyi temsil etmeleri amaçlanmaktadır.

Sohbet sırasında Google Asistan’dan bilgi almak artık gülen simge ile gönder simgesi arasında görünen yeni bir Yardımcı simgesi ile daha kolay. Google Asistan, sıkıcı yanıtlar yerine, sorulara resmi olmayan cevaplar verir. Örneğin, Google Asistan’a hava durumu hakkında bilgi verirseniz, Google Asistan size sıcaklıkla tepki vermemeye karşın güneş gözlüğü giyip çekmediğinizden emin olmayı hatırlatacaktır. Yeni özelliklerin tanıtımı Google’ın Anahtar Kelime blogunda ilan edildi.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: