bilim ve teknoloji haberleri

Google Android’e Gboard’u Getiriyor

0 0

Gboard aslında Android için Google Klavye uygulamasının yeni adı denebilir. Bu bakımdan güncelleme aldıktan sonra artık klavye Gboard olarak tanımlanacak ve başka bir şey yapmanıza da gerek kalmayacak.

Gboard Özellikleri Neler?

  • Gboard için bugüne kadar elde edilen bilgilere göre genel özellikler şöyle olacak;
  • Aynı anda birden fazla dilde yazma desteği
  • Kaydırarak yazma
  • Sesle yazım
  • Dahili emoji ve GIF

Buna özelliklere ek olarak, G düğmesi sayesinde, açık uygulamadan çıkmaya gerek kalmadan Google’ın yakınlardaki mağaza, restoran, video, resim, haber makaleleri, spor karşılaşmaları gibi bilgileri klavye vasıtasıyla doğrudan arayabilirsiniz. Üstelik bu Google aramanıza eğer ilginç bir şey bulursanız bunu konuşmanızda ya da kullandığınız uygulamada paylaşabilirsiniz.

GIF’ler Ön Planda!

GIF’ler doğrudan klavyeye eklenmiş uygulamalarla da paylaşılabilir. Üstelik önümüzdeki birkaç hafta içinde GIF sayılarının artması bekleniyor. Google, Messenger, Allo ve Hangouts uygulamalarının tümünde Gboard yerleşik olarak kullanılıyor. Üstelik Gboard yazdıkça öğrenir ve bu nedenle kişisel bir sözlüğe manuel olarak sözcük eklemeniz gerekmez Öğrenilen kelimeleri uygulamanın Ayarlar menüsünden etkinleştirirseniz, cihazlar arasında dahi senkronize edilebilir.

Gboard 100’den fazla dilde çalışıyor ve önümüzdeki aylarda bu konuda da ilerleme kaydedebilir. Bu bakımdan güncelleme ile birlikte yeni uygulama alındıktan sonra bu konudaki gelişimin daha da hızlı olması bekleniyor. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: