bilim ve teknoloji haberleri

Google Chrome 2 Milyarı Aştı!

0

Google tarafından düzenlenen etkinlikte Google servisleri ve kullanım oranları ile ilgili önemli detaylar paylaşaldı. Özellikle son dönemlerin en çok kullanılan tarayıcılarından olan Google Chrome’un 2 milyar aktif kullanıcı sayısını geçtiğinin belirtilmesi oldukça etkileyici oldu.

Kısa Sürede Popüler

Sektöre giriş yaptığı ilk günden itibaren yüksek kullanım oranlarına ulaşan en çok tercih edilen tarayıcılar listesinde bir numara olan Google Chrome dikkat çekmesinin yanı sıra 2 milyar aktif kullanıcıya geçmesiyle de hem Google’ın gelir elde etmesini sağladı hem de tarayıcı sektöründe ne kadar iddialı olduğunu gösterdi.

Mobil Kullanım Oranları Da Yüksek!

Google masaüstü platformlarında kullanılan versiyonunun yanı sıra mobil cihazlar için geliştirilen uygulamalarının da yüksek ilgi görmesi Google Chrome’un daha yüksek rakamlara ulaşmasını sağlıyor. Özellikle mobil işletim sistemlerinde Android ile birlikte Google’ın Google Chrome’u sunması kişilerin ister istemez Google Chrome kullanmasını sağlıyor.

Google Chrome ile ilgili paylaşılan şu anki bilgiler doğrultusunda önümüzdeki dönemlerde istediklerini rakamların artıracağına kesin gözüyle bakılıyor.  

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: