bilim ve teknoloji haberleri

Google Kendini Ele Verdi!

0 0

İlginç görüntüleri yakalamasıyla bilinen Google’un aracı bu kez kendisi için de ilginç bir kare sunmuş oldu. Google’un Haritalar uygulamasının bir parçası olarak karşımıza çıkan Google Street View sokak görüntüsüyle bir hayli seviliyor. Sokak ve cadde manzaralarına ulaşabildiğimiz bu servis bunu gerçekleştirmek için araç kullanıyor. Son yakaladığı görüntü ise İngiltere’den geldi. Sürekli olarak garip görüntüleri yakalamasıyla haber olan Google bu kez kendini ele vermesiyle karşımıza çıktı. 

İlginç olan şu ki araç saatte 30 mil yani yaklaşık olarak 48 km olan hız sınırını ihlal ediyor. Söz konusu olan caddede hız sınırı ise 30 km olarak görülüyor. Google’un aracı ise saatte 30 mil olan bir bölgede 35 mil olarak gidiyor. Kempsey’in bölge yetkilisi David Harrison konu ile ilgili bir açıklamada bulundu.

Google’un bu kareyi çekip paylaşmasını kendisini suçüstü yakalamayı da başarması anlamına geldiğini belirten Harrison cezanın aracı kullanan kişiye verilip verilmeyeceğinin kararını ise Google’a bıraktıklarını açıkladı. 

Google, kendisi için bu ilginç kareyi yakalayan çalışanına ceza verecek mi bilinmez. Sizce ceza yaptırımı yapar mı? 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: