bilim ve teknoloji haberleri

Google Pixel 2017’de 3,8 Milyar Doları Aşabilir

0 0

Google’ın en yeni amiral gemisi için olumlu yorumlar yapılırken iPhone 7 ile doğrudan rekabet etme ve yüksek satış yapma konusunda şu ana kadar iyi bir yol izlendi. Verizon gibi çok önemli bir marka dahi Pixel’in çok iyi satış yaptığını açık bir şekilde belirtti.

Morgan Stanley’den Değerlendirme Geldi

Finansal hizmetler veren ve değerlendirmeleri ile oldukça önemsenen Morgan Stanley, Google’ın Pixel ve Pixel XL ile yaklaşık 3.8 milyar dolarlık gelir elde edebileceğini belirtti. 2017 yılında 5-6 milyon Pixel akıllı telefonun satması bekleniyor. Benzer şekilde, Morgan Stanley, Pixel’in 2016 yılının son üç ayında da 3 milyon adet satacağını ve yaklaşık 2 milyar dolarlık kazanç elde edeceğini söylemişti.

Apple’da Durum Ne?

Bu yıl içerisinde kaç tane iPhone satıldığı da biliniyor. 2016 mali yılı içerisinde Apple, 137 milyar dolar gelir sağlarken yüksek satış rakamlarına da erişildi.  Fakat Google’ın önümüzdeki yıl Apple’ın işini daha da zorlaştıracak. Bu rekabetin önümüzdeki dönemlerde çok daha artması ve iki markanın ciddi bir zorluk yaşaması beklenirken önümüzdeki dönemlerde bu haberler çok daha fazla gündeme gelecek. Google başarıya ulaşması halinde ise Apple ciddi bir darbe alabilir. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: