bilim ve teknoloji haberleri

Google Play Müzik Yenilendi!

681

Google müzik dinleme konusunda deneyimin arttırılması ve daha iyi bir şekilde hizmet sunulabilmesi adına Google Play müzik için yeni bir güncelleme yayınladı. Yapılan bu güncelleme ile birlikte uygulamada yapılan değişiklikler hakkında detaylar da paylaşılırken tasarım ve performans açısından ciddi gelişmeler elde edilmiş durumda.

Tasarım Değişti!

Özellikle tasarımsal anlamda bakıldığında Google Play müzik uygulamasının baştan aşağıya değiştirildiği görünüyor. Kişilerin daha kolay bir şekilde ayarlayabileceği ve kendi zevklerine göre düzenlenebileceği bir Google Play müzik uygulaması bu açıdan kullanıcılara daha iyi bir uygulama sunacak. Aynı zamanda Google Play müzik için etkinlik ya da hava durumu gibi pek çok yeni özellik de sisteme eklenmiş durumda. Bu bakımdan Google Play müzik daha çok kişiselleştirilebilir bir yapıya dönüşürken özel ara yüzü sayesinde çok daha basit bir şekilde kullanılabilecek.

Rekabete Hazıralanıyor

Apple Music vs Spotify gibi uygulamalar ile sektörde yarış içerisinde olan Google yeni uygulaması ile birlikte daha iddialı bir şekilde piyasada yer alabilecek. Üstelik kişilere özel listelerin sunulacağı belirtilirken hafta sonu listesi ya da akşam listesi gibi farklı durumlara yönelik geliştirilecek listelerin kullanıcıların ilgisini çekmesi bekleniyor. Yeni güncellemeyle birlikte Google Play Müzik kullanım oranlarının daha da artması mümkün.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: