bilim ve teknoloji haberleri

Google Play Store’de Arayüze Küçük Dokunuş

0 0

Google Play Store’de yapılan yeni ara yüz değişiklikleri kullanıcıların daha farklı bir uygulama kullanmasını sağlayacak. Özellikle uygulama, oyun, film ve kitap gibi farklı kategoriler oluşturularak daha da zengin bir içeriğin sunulmaya başlandığı Google Play Store bu kategori zenginliğinin karışıklık yaratmaması adına özel bir tasarım ile kullanıcılara sunulacak.

Top Charts Geliyor

Top Charts olarak adlandırılan yeni ara yüz ile birlikte kullanıcıların ücretli yada ücretsiz seçeneklerde en çok indirilen ve popüler olan uygulamaları görebilmesi ve uygulamaların ön plana çıkması yeni tasarım ile birlikte sağlanacak. Şu anda Android kullanıcılarının büyük bir bölümünde yeni güncelleme sunulmamış olsa da kademeli bir şekilde tüm Android işletim sistemini kullanan cihazlarda Google Play Store yeni tasarımı kullanıma sunulacak.

Yeni mağaza için yapılacak bu değişiklik sayesinde kullanıcıların yeni tasarımı kullanmaya başlaması mümkün olacak. ücretsiz en popüler, en popüler gibi farklı kategorilerin yer alacağı yeni tasarım ile kişiler istediği uygulamaları popüler ve güvenilir uygulamalar arasından bulabilecek. Google Play içinde kategoriden başka küçük değişikliklerin yapıldığı belirtilirken bu değişiklikler önümüzdeki dönemlerde yeni bir güncellemeyle sunulacak. Bu açıdan başlangıçta kullanıcılara kategorilendirme üzerinden yapılacak değişiklik önümüzdeki günlerde zenginleştirilerek.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: