bilim ve teknoloji haberleri

Google Snapchat’te Hisse Almış!

0 0

Google’ın Snapchat’e yatırım yaptığı ortaya çıktığı gibi bu konuda oldukça önemli bir planlamanın yürütüldüğü de belirtildi. Google tarafından bugüne kadar piyasaya sunulan tüm uygulamalar ve sosyal ağ girişimleri başarısızlıkla sonuçlanırken dünya devinin bu alanda bir türlü başarıya ulaşamaması farklı alanlara yönelmesini sağlamış durumda.

Öyle ki konuyla ilgili paylaşılan son bilgilerde Google’ın Snapchat için büyük bir yatırım yapmış olduğu belirtildi. Üstelik bu yatırımın gizli tutulmaya çalışıldığı da elde edilen bilgiler arasında. Google’ın özel servisi ile ilgili yapılan bir araştırmalarda konu ile ilgili detaylar ortaya çıkarken özellikle yenilenen internet sitesinde Snapchat logosuna da yer verilmesi Google’ın Snapchat’e yatırım yaptığını ortaya çıkardı.

2013 Yılında Teklif Yapmıştı

2013 yılında Google tarafından Snapchat için 4 milyar dolarlık bir satın almak teklifi sunulurken Snapchat tarafından yapılan değerlendirmelerde bu teklifin kabul edilemeyeceği belirtilmişti. Teklifin kabul edilememesi Google’ın büyük bir fırsatı elinden kaçırmasına neden olurken yapılan görüşmelerin ardından satın alma işlemi başarısız olsa da yatırımın gerçekleştiği öğrenildi. Bu bakımdan Snapchat için yatırım yapma imkanı elde eden Google son dönemlerde en çok kullanılan uygulamalar arasında olan Snapchat sayesinde de yaptığı yatırımdan iyi bir gelir elde etmeyi başarmış durumda 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: