bilim ve teknoloji haberleri

Google, Tüketici Korumasını Arttırmak İçin Hindistan Tüketici İşleri Bakanlığı ile Anlaştı

0 0
Günümüzde insanların bir çoğu alışverişi internetten yapıyor fakat bazen internet teknolojisi kişilerin güvenliğini sağlayamıyor.

google, Hindistan’da çevrimiçi güvenlik farkındalığı artırmak amacıyla, Cumartesi günü Tüketici İşleri Bakanlığı ile işbirliği içinde çevrimiçi tüketici ilgisini daha iyi korumaya yardımcı olmak için daha büyük bir çabanın parçası olarak ülke çapında bir ‘Dijital Güvenli Tüketici kampanyası’ yaptığını duyurdu. Bu işbirliğinin bir parçası olarak Google, Tüketici İşleri Departmanı ile birlikte tüketici organizasyonları, tüketici işleri departmanı personeli ve Ulusal Tüketici Yardım Hattı danışmanlarının İnternet güvenliği ve ilgili konularda yoğunlaşmasına odaklanan bir yıllık uzun bir kampanya yapacaklarını bildirdi.

Google Hindistan Kamu Politikası Ülke Başkanı Chetan Krishnaswamy, “İnternet güvenliği mesajı, her alanda sayısallaştırmanın hızla artmasıyla birlikte, tüketicinin çevrimiçi üstlendiği gündelik görevlere entegre edilmesi gerekiyor.” dedi. “Bu girişim, mevcut kampanyalarımıza ekleyerek kullanıcıları internette dolaşmaya ve dijital hayatlarını güvenli bir şekilde yönetmeye ve Web’i sonuna kadar kullanmaya yönlendiriyor.” diye ekledi.

Google, çevrimiçi güvenlik araçları konusunda eğitim ve bilgi sağlamak için ortak kurumların yardımıyla ‘Dijital Okur Yazarlık, Gizlilik ve Güvenlik’ atölyeleri vasıtasıyla dijital güvenlik ve gizlilik ihtiyaçlarını savunmak için yaklaşık 500 kişiye eğitim verecek.

Kaynak: tech.firstpost.com

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: