bilim ve teknoloji haberleri

Google’a İşçi Haklarını Kısıtladığı ve Islık Çalmayı Yasakladığı İçin Çalışanı Tarafından Dava Açıldı

0 0

Teknoloji devi Google’ın uyguladığı kısıtlamalar artık çalışanlarını bezdirmiş bir hale getirdi.

Bir google çalışanı Kaliforniya Üst Mahkemesi, teknoloji devinin konuşma hakkı, çalışma hakkı ve ıslık çalma hakkı da dahil olmak üzere çalışanların haklarını kısıtladığını iddia eden bir dava açtı. Dava, şirket sloganının “Kötü Olma” olmasına rağmen, şirketin, hükümetin gizlilik sözleşmelerinin, politikalarının ve uygulamalarının yasadışı olduğunu iddia ediyor.

Google çalışanlarının, diğer Google çalışanlarıyla birlikte olsa da, dava açılması durumunda beyanların kullanılmasını önlemek için şirketin herhangi bir yasadışı davranış veya uygulaması hakkında karşı çıkılmasına veya tartışmalara izin verilmiyor. Google, şirketten ayrıldıktan sonra çalışanlarına maaşlarının ayrıntılarını ve Google için ne tür bir iş yaptığını tartışmasına izin vermiyor. Bu, Google çalışanlarının daha sonra farklı bir iş bulmalarını zorlaştırıyor. Çalışanlar, hükümetle, avukatlar ile veya basın ile Google’ın yaptığı hatalar hakkında konuşamıyor.

Google çalışanları, üstlerinin performansı hakkında arkadaşları veya aileleri ile konuşamazlar. Çalışanların Silikon Vadisinde bir teknoloji şirketinde çalışan bir kişi hakkında bir kurgu romanı yazmasına bile izin verilmiyor. Google, şirketten ayrıldıktan sonra bile gizlilik anlaşmalarına daha önceden uymuş olan eski çalışanların haklarını kısıtlamaya hala devam ediyor. Google çalışanları, Google ile istihdamı boyunca elde ettikleri bilgi ve becerileri kullanamadığını iddia ediyorlar.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: