bilim ve teknoloji haberleri

Google’dan Güvenilir Kişiler Uygulaması

0 0

Google dan Güvenilir Kişiler Uygulaması

Google, yakınınızdaki ve sevdikleriniz için kişisel bir güvenlik uygulamasını başlattı. Uygulama dahilinde kişilerin konum verilerini paylşaması ve birbirinden konum istemesi mümkün. Bu istek karşısında kullanıcılar, isteği yanıtlayabilir ve ya konum talebini reddederek kişileri için sadece güvenli olduklarını belirtebilir. Üstelik gelen talebe herhangi bir yanıt yoksa, o zaman konum uygulama tarafından otomatik olarak paylaşılarak kişilerin tehlike içerisinde olduğu zamanlarda konum üzerinden bulunmasını sağlayacak.

Telefon Kapansa Da Konum Paylaşılacak

Telefonun kapalı olması halinde bile uygulama kişinin bilinen son konumunu paylaşma yeteneğine sahip. Bu bakımdan en son nereden sinyal alındıysa konum kolay bir şekilde paylaşılacak.

Zorda Kalanlara Yardım Edilecek

Bu özellik ile birlikte yabancı bir bölgede mahsur kalan birisi varda uygulama ile kolayca bulunabilecek. Konuyla ilgili bir arkadaşınız veya aile üyeniz sizden dahi konum isteğinde bulunabilir. Herhangi bir yanıt yoksa, arama ve kurtarma operasyonları ile ilgilenen polis veya diğer yetkililerle iletişime geçilebilir ve son bilinen yer hakkında bilgi verilerek kişilerin kolay bir şekilde bulunabilir.

Nasıl Kullanılacak?

Uygulama için başlangıçta, kullanıcılar listelerinden güvenilir kişiler seçmek zorunda. Uygulama, seçilen kişilerin sizi tekrar uygulamaya ekleyip eklemediğini sorarak eşleşmeyi sağlar.Kullanıcılar Kurulum tamamlandıktan sonra, kişiler bir şeylerin yanlış olduğunu hissediyorlarsa veya tehlike altındaysa, kullanıcı kendi konumlarını paylaşmasını isteyebilir.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: