bilim ve teknoloji haberleri

Google’dan Kadın Ve Erkeklere Özel Emojiler Geliyor!

1

Android 7.1 versiyonu ile birlikte pek çok konuda yenilikler yapılan Google bu konuda emojileri de değiştiriyor. Emojiler için yapılan son açıklamalarda kadın ve erkeklere özel olarak ifadelerin yer alacağı belirtirken bu sayede kullanıcılar emoji kullanımını daha da kişiselleştirebilecek ve cinsiyete göre de uygun bulduğu bir emojiyi kullanabilecek.

Android 7.1 İle Gelecek

Konuyla ilgili yapılan bu açıklamaların ardından Android 7.1’de yer alacak ifadelerin neler olacağı daha da merak edilmeye başlandı. Erkek ve kadınlara özel gülücüklerin hazırlanacağı Belirtilirken bu kullanımların nasıl olacağı önümüzdeki günlerde görülebilecek.

Yapılan resmi açıklamalarda konuyla ilgili hiçbir örneğe yer verilmezken yapılacak tanıtımlar ile birlikte bu konudaki tüm soru işaretlerinin giderilmesi bekleniyor. Bu açıdan Google tarafından önümüzdeki günlerde yapılacak yeni tanıtımlar ile birlikte emoji konusundaki değişikliklerin hazırlanması ve kadın, erkeklere yönelik geliştirilen ifadelerin neler olduğu ve tasarım noktasında ön planda tutulan detayların net bir şekilde belirtilmesi bekleniyor. Fakat bu değişiklik sadece kullanıcıların yeni emojleri kullanmasını sağlamayacak. Öyle ki bu noktadan hareketle pek çok üretici de yine emojiler üzerinden kadın ve erkek ayrımı yapabilir.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: