bilim ve teknoloji haberleri

Gorilla Glass Teknolojisi, Yeni Nesil Ekran

Gorilla Glass
0 0

Gorilla Glass Yeni Nesil Ekran teknolojisi hızla ilerliyor.

Gorilla Glass Teknolojisi, Öncelikle Yeni nesil cep telefonları ile başlayan ve bugün için birçok akıllı telefonda kullanılan Gorilla Glass Teknolojisi, esasında ekranın çizilmesini ve kırılmasını önleyen dayanıklılık testlerinde en zor şartlara dayanabilmiş bir teknolojik cam diyebiliriz. 1,5 milyarı geçen insana ulaşan bu camları Apple dışında Başta Samsung, Acer, HTC, Dell, Nokia ve Sony de kullanıyor. Gorilla Glass Teknolojisi, telefon dışında tablet gibi daha büyük ölçekli ekranlarda da kullanıyor.

Gorilla Glass Teknolojisinin üreticisi gelirlerini yükseltebilmek için belirli alanlarda maliyetleri azaltacağını belirtirken, çalışan sayısında da düşüş yaşanacağının sinyalini verdi.

Gorilla Glass dışında firma, Willow Glass isimli yeni bir teknoloji üzerinde de çalışıyor. Esnek ekranlara özel tasarlanan Willow Glass, kağıt inceliğinde ve kıvrılabilen ekranların çizilmesini önleyecek.

gorilla-glass-ekran
gorilla glass teknolojisi

CES 2013’te tanıtılan Gorilla Glass 3, Corning’e göre hasara karşı 3 kat daha dayanıklı. Bu, aynı zamanda cam üzerindeki çizikleri daha az görünür bir hale getiriyor. Bu sağlamlığın camda atom seviyesinde yapılan değişikliklerle sağlandığı söyleniyor.

Gorilla Glass 3’lü ilk cihazların 2013’ün ortalarında satışa sunulması bekleniyor. Her zamanki gibi Gorilla Glass 3’ü en çok göreceğimiz yer, cep telefonları ve tabletler olacak.

gorilla glass teknolojisi
gorilla glass teknolojisi

Gorilla Glass Teknolojisi

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: