bilim ve teknoloji haberleri

HP’den Modül Modül Bilgisayar!

0 0

Modüler tasarımlar son dönemlerde mobil sektörde yer almaya başlarken, HP durumu bilgisayar sektörüne de taşıdı.

Yapılan son tanıtımlarda tak çıkar tarzındaki modüler sistemlerin bilgisayarlarda kullanılabileceği açıklanırken, bu sayede geliştirmeler ve işe yönelik uygun bir çözüm bulmak çok daha kolay olacak.  HP tarafından yapılan tanıtımlarda ilgili özelliğin ve bilgisayarların daha çok iş sektörüne yönelik olacağı ifade edilirken, bu sayede kişiler çok daha cazip bir imkandan yararlanabilecek.

HP Elite Slice Geliyor!

HP Elite Slice adı verilen bu modüler bilgisayarlar sayesinde kişiler ek özelliklere sahip olabiliyor. Modüller arasındaki bağlantıların USB Type-C ile sağlandığı ifade edilirken, şarj, optik sürücü gibi pek çok ek donanım HP Elite Slice ile çıkartılıp takılabiliyor. Kasanın alt tarafına takılan modüllerin isteğe bağlı olarak değiştirilebilmesi işe göre de bilgisayarın hazırlanabilmesini sağlıyor.

Modüller İçin İş Ortaklığı

HP Elite Slice geliştirilmesinde HP farklı firmalar ile işbirliğine giderken, böylece farklı modüller de oluşturulmuş durumda. Bu doğrultuda da Bang & Olufsen’den sistemi, HP’den özel bir optik sürücü gibi modüller kullanmak mümkün.

HP Elite Slice’da yer alan özellikler ise şöyle;

Intel Core i7-6700T işlemci

32GB’a kadar arttırılabilen RAM

256GB’a kadar arttırılabilen SSD

2TB’a kadar attırılabilen HDD

AMD Radeon R9 M470 ekran kartı

USB 3.0 portu

USB 3.1

Tip-C portu

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: