bilim ve teknoloji haberleri

Eyvah ! iCloud şifremi unuttum

644

Şifremi Unuttum

Kullanıcıların son zamanlarda en çok karşılaştıkları bir durum da  iCloud şifresinin unutulması, iPhone kullanıcıları genellikle iCloud şifresini ve Apple Kimliğini karıştırırlar. iCloud şifresi ve Apple Kimlik birbirinden ayrı şifrelerdir bunu unutmayın. Bu bilgi eksikliğinden dolayı yanlış şifreler tekrar tekrar girilir. Veya iCloud şifrenizi unutabilirsiniz. Bu durumda iCloud şifresini sıfırlamak gerekmektedir. Şimdi adım adım resimli olarak iCloud şifresini sıfırlamayı anlayacağız.

Öncelikle bu adımlara başlamadan diğer şifrenizi denemeyi unutmayın…  Olmadı mı?  Makaleyi okumaya devam edin..

1. En başta yapmamız gereken https://appleid.apple.com/tr adresinden Apple Kimliğim sayfasına giriniz.

2. Sayfanın sağ üst köşesinde yer alan Apple Kimliğiniz Yönetin seçeneğinin altında bulunan Parolanızı Sıfırlayın seçeneğini seçiniz.

3. Parolanızı sıfırlamak için Apple Kimliğinizi girin ve İleri butonuna tıklayın. Eğer Apple Kimliğinizi de unuttuysanız Apple Kimliğimi Unuttum seçeneğini seçebilirsiniz.

4. Apple Kimliğini girip İleri butonuna bastıktan sonra size şifrenizi sıfırlamanız için E-posta Kimlik Doğrulama ve Güvenlik sorularını yanıtlayın şeklinde iki farklı seçenek sunulacaktır. Bunlardan sizin için uygun olanı seçin ve İleri butonuna dokunun. Her iki seçenek için de yapmanız gerekenleri adım adım göstereceğiz.

5. E-posta kimlik doğrulama seçeneğini seçtiyseniz iPhone cihazınıza tanımladığınız email adresine bir şifre sıfırlama maili gelecektir. Bu maildeki linke tıklayarak iCloud şifrenizi sıfırlayabilir ve yeni şifrenizi oluşturabilirsiniz.

6. Eğer Güvenlik sorularını yanıtlayın seçeneğini seçerseniz doğum tarihi bilginizi girecek ve önceden oluşturmuş olduğunuz güvenlik sorularınızla karşılaşırsınız. Burada dikkat etmeniz gereken soruların cevaplarını ilk yazdığınız gibi yazmanızdır. Örneğin bir cevabınız “Eskişehir” ise “Eskisehir” yazarsanız cevabınız geçersiz sayılacaktır. Noktalama ve büyük küçük harfe duyarlıdır.

7. Size sorulan sorulara doğru yanıtları verirseniz Yeni Bir Parola Oluşturma sayfasına yönlendirilirsiniz. Yeni parolanızı belirleyebilirsiniz.

ilginizi çekecek benzer konular;

Eyvah ! iPhone kilit şifremi unuttum

Eyvah ! Android Ekran Kilit Desenini Unuttum..

Unutulan kablosuz Wifi ağ şifresi nasıl öğrenilir bulunur?

Apple Bazı Ürünlerini Raflarından Kaldırıyor

Takıldığınız konu hakkında destek almak isterseniz yorum alanında paylaşmanız yeterlidir.

Kolay gelsin…

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: