bilim ve teknoloji haberleri

Instagram son görülme özelliği çiftler arasında sorun yaratabilir.

Sosyal medyada tartışmalara neden olan Instagram son görülme özelliği
17.374

Instagram son görülme

Instagram son görülme özelliği, Facebook Messenger gibi sosyal ağlarda kullanılmaya başlanan ‘son görülme’ özelliği, artık Instagram’a da gelmiş durumda. Instagram’da takip ettiğiniz kullanıcılar ve daha önce yazıştığınız kişiler, en son ne zaman aktif olduğunuzu görebilecek. Sosyal medyada tartışmalara neden olan yeni özellik, ciddi tepki aldı.

Takip ettiğiniz kullanıcılar ve daha önce yazıştıklarınız, direkt mesaj ekranında en son ne zaman aktif olduğunuzu artık görebilecek.

Instagram son görülme özelliği
Instagram son görülme özelliği

Bunun dışında dilerseniz bu özelliğin kapatılmasını sağlayabilirsiniz. Uygulamanın Ayarlar kısmına girerek ‘Hareket Durumunu Göster’ seçeneğini kapatıp son görülmenizi kapatabilirsiniz.

Instagram son görülme özelliğinde Neyse ki takipçileriniz en son ne zaman aktif olduğunuzu göremiyorlar. Tabi bu kural siz bir takipçinize DM yollayana kadar geçerli. Yapılan denemeler, uygulama kullanılırken etkinlik durumunun “şu an aktif” olarak değiştiğini gösteriyor. Şimdilik bu özelliği kapatma seçeneğine sahip olsak da, Facebook Messenger’da bu seçeneğin olmaması, gelecekte Instagram’ın da zorla etkinlik durumumuzu yayınlama ihtimali yok diyemeyiz.

Bir çok Instagram kullanıcısı, insanları haberdar etmeden paylaşılan fotoğraflara bakıp rahatlamak istiyor, ve bundan herkesin haberdar olması hiç de hoş değil. Instagram son görülme özelliği hakkında düşünceleriniz nedir?

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: