bilim ve teknoloji haberleri

Instagram’a Alışveriş Özelliği Geliyor

0 0

Dünya genelinde en popüler sosyal medya uygulamalarından bir tanesi olan Instagram şimdilerde internet üzerinden alışveriş konusunda iyi bir seçenek sunmak için hazırlıklar yapıyor. Instagram üzerinden alışveriş dönemini başlatacak olan yeni düzenleme ile birlikte Instagram üzerinden artık kullanıcıların kolay bir şekilde alışveriş yapabilmesi mümkün olacak.

Facebook İle Yükselişe Geçti

2012 yılında Facebook tarafından sadece 1 milyar dolar karşılığında satın alınan ve bu tarihi itibariyle çok daha etkin bir şekilde kullanılmaya başlanan Instagram, alışveriş özelliğinin eklenmesi ile birlikte artık çok daha güçlü bir yapıya kavuşacak. Öyle ki paylaşılan fotoğraflarda artık kişilerin ürünleri satın alınabilmesi adına özel etiketleri kullanarak kolay bir şekilde takipçilerin ürünleri satın almasını sağlayacak.

Ürünler Nasıl Alınacak?

Kişiler etiketlenen ürünleri satın almak istediğinde etiket üzerinden kolay bir şekilde ürün sayfasına ulaşacak ve bu sayfa üzerinde oluşturulmuş yeni bilgiler ile satın alma işlemlerini tamamlayabilecek. Şu anda Instagram için başlangıçta sınırlı bir alışveriş imkanı sunulacak olsa da önümüzdeki dönemlerde yapılacak yeni geliştirmeler ile birlikte Instagram üzerinden yapılacak alışveriş imkanları içinde seçenekler artırılmış olacak. Bu açıdan önümüzdeki dönemlerde çok daha etkin bir şekilde kullanılması beklenen Instagram alışveriş özelliği kullanıcıların ilgisini çekmesi ve alışverişlerine bu yeni özellik üzerinden yapılması bekleniyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: