bilim ve teknoloji haberleri

Instagram’da hedef kitleye ulaşmak odlukça kolay !

0 0

Instagram’da hedef kitleye ulaşmak odlukça kolay. Bu konuda Instagram üzerinden reklam servisi aracılığı ile reklam verilmesi ile birlikte iyi dönüşler elde edilebiliyor. Bu bakımdan Instagram reklam servisi giderek daha da popüler hale gelirken son açıklanan rakamlarda servisten 500 bin kişinin yararlandığı belirtildi. Bu bakımdan Instagram aynı zamanda güçlü bir reklam ağı da oluşturmayı başarmış durumda.

Resmen Açıklandı

Instagram için resmi açıklamalar yapılırken, açıklamalar yazılı olarak yapıldı.  Instagram blogunda yer alan açıklamada 6 ay önce reklam veren kullanıcı sayısının 200 bin olduğu belirtilmişti. Bu 200 binin altı aylık süre içerisinde 500 bin barajını geçmesi ise sistemin ne kadar çok tercih edildiğini ve önemsediğini da gösterdi. Bu açıdan şu anda oldukça ilgi gören reklam servisi, Instagram için de iyi bir gelir bırakıyor.

En Çok Amerika’da Kullanılıyor

Instagram reklam servisi en çok Amerika’da ilgi görürken, servisi yoğun olarak kullanan ülkeler sıralaması Brezilya, İngiltere, Avustralya ve Kanada şeklinde. Özelikle işletmelere yönelik oluşturulan özel kampanya ve seçenekler ile birlikte tanıtım konusunda cazip bir seçenek yaratan Instagram, şu anda 1.5 milyarı geçen bir işletme üyeliğine sahip. Bu kadar yüksek ilgi etkileşimi daha da arttırırken, online satışları da direk etkiliyor.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: