bilim ve teknoloji haberleri

Instagram’ın Canlı Video Özelliği Nihayet ABD’de

57

Bugün canlı video özelliği ABD’deki Android ve IOS’daki Instagram kullanıcıları için kullanıma açılacak. Şimdilik sadece ABD’de bu özellik kullanılabilecek olsa da kısa süre içerisinde farklı bölgelerde de bu özelliğin kullanıma sunulması bekleniyor. Fakat özelliğin dünyanın herhangi bir yerinde ne zaman sunulacağı ile ilgili herhangi bir bilgi paylaşılmadı. Bu nedenle belirsiz bir bekleyiş görülüyor.

Yeni Özellik Nasıl Kullanılacak?

Yeni güncellemeyi aldıktan sonra, hikayeler kameranıza gidip canlı moda geçerek canlı bir video yayınlayabilirsiniz. Görüntüleyenler, hikaye simgenizin üzerinde görünen bir “Canlı” rozeti sayesinde yayının canlı olduğunun farkına varacak. Ayrıca, canlı yayın beğenme konusunda da yine kalp sembolüne dokunmak mümkün. Canlı yayına katılmak isteyen kişiler ise yorum yapabilir. Instagram ile yapılan canlı yayınlar daha sonra izlenemeyecek. Bu bakımdan Facebook’ta olduğu gibi kaçırdığınız canlı yayınlar için ikinci bir şansınız olmayacak.

Canlı Yayınları Takip Edin

Canlı yayınların keşfini kolaylaştırmak için, Instagram, Araştır bölümüne de “En İyi Canlı” yayınlar bölümü açacak ve böylece bu bölüm üzerinden kişilerin canlı yayınları takip etmesi sağlanacak. 

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: