bilim ve teknoloji haberleri

İnternet Alışverişte Salatalık Dönemi Bitiyor

0 0

Uzun dönemdir internet üzerinden yapılan alışverişlerde kişilere salatalık gibi farklı ürünlerin gönderilmesi ciddi bir mağduriyet yaratırken konu ile ilgili yapılan son düzenlemelerin ardından böyle uygulamaların artık yapılmasının mümkün olmayacağı açıklandı. Konu ile ilgili Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci tarafından resmi açıklamalar yapılırken artık güven damgasıyla internet üzerinden yapılacak alışverişlerin güvenli bir şekilde yapılabileceği belirtildi.

Kutudan Salatalık Çıkmayacak

Özellikle kutudan salatalık çıkma olarak bilinen ve pek çok kişinin aynı mağduriyeti yaşadığı internet alışverişlerinde alınacak önlemler ve yeni teşvik paketleri ile birlikte artık mağduriyetler önlenecek. 2012 yılında Türk Ticaret Kanunu’nda yapılan yeni düzenlemeler ile birlikte internet ortamında yapılacak alışverişlerin belirli standartlara getirileceği ve özellikle kayıt işlemleri ile birlikte internet üzerinden isteyen herkesin satış yapamayacağı açıklandı.

Yeni düzenleme ile birlikte yapılacak tüm işlemlerde firmalar kayıt altına alınacak ve vatandaşların mağdur duruma düşüren firmalar için de gerekli önlemler alınabilecek. Düzenlemenin yürürlüğe girmesiyle birlikte birçok suistimal, dolandırıcılık ve yolsuzluk da önlenecek. Kullanıcıların yüksek ücretler ödeyerek satın aldığı ürünler yerine salatalık gönderilmesini ciddi bir mağduriyet yaşatırken, bu tür durumlara artık Türkiye’deki yeni düzenlemelerle izin vermeyecek.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: