bilim ve teknoloji haberleri

iOS 10 Rekor Seviyelere Gidiyor!

0 0

iOS 10 işletim sistemi ile ilgili yapılan son açıklamalarda 13 Eylül tarihinde piyasaya sunulan işletim sisteminin kısa sürede içerisinde yüksek kullanım oranlarına ulaştığı belirtildi. Öyle ki şu anda iOS işletim sistemini kullanan cihazların yüzde 60’lık bir bölümü yeni versiyona geçiş yapmış durumda.

Kısa Sürede Yükseldi!

Kısa süre içerisinde hiçbir işletim sisteminde bu kadar yüksek bir oran yakalanamazken iOS 10 ile birlikte bu konuda önemli bir gelişme yaşandı. Yapılan açıklamalarda önümüzdeki dönemlerde bu oranın daha da artması beklendiği belirtildi.

Kullanıcılar İstekli

Kullanıcılar bugüne kadarki en iyi işletim sistemi olarak tanımlanan iOS 10 için oldukça istekli görünüyor. Yeni işletim sisteminde önemli özelliklerin bulunması pek çok kişinin yeni sisteme geçmesi konusunda istekli olmasını sağlıyor. Eylül itibariyle piyasaya sunulan işletim sistemi şu anda bir ayını dahi tamamlamış değil. Bu bakımdan çok kısa süre içerisinde yüksek kullanım oranına ulaşan ve daha sonraki dönemlerde bu kullanım oranlarını daha da arttıracak iOS 10, piyasadaki en etkin işletim sistemlerinden birisi olmayı da başaracak. Şimdi gözler iOS 10 ile birlikte Apple’ın ne kadarlık bir başarı yakalayabileceği ve bu konuda firmanın rekorunun ne olacağına çevrildi. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: