bilim ve teknoloji haberleri

iOS 6.X Sürümü İçin Untethered Jailbreak, Jailbreak Nasıl Yapılır?

37

ios jailbreak

Apple dünyasında heyecanla beklenen “Jailbreak”, iOS 6.X sürümü için bütün mobil Apple cihazlarına sonunda çıktı.

Artık cihazınızda A4 işlemci ya da A5/A6 işlemci ve türevi bulunup bulunmadığına bakmadan telefonunuza, iPad’inize (iPad Mini dahil) veya iPod’unuza jailbreak yapabilirsiniz. evasi0n ekibi tarafından hazırlanan jailbreak http://evasi0n.com sitesinde indirmeye sunuldu. Bu siteden Linux, Mac OS X ve Windows için çalışan jailbreak uygulamasını çekerek aşağıda anlatacağımız şekilde iDevice’ınızı özgür bırakabilirsiniz.

İlk adım: İlk önce hemen cihazınızın yedeğini alın. Yedeklemeyi iTunes üzerinden bilgisayarınıza yapabileceğiniz gibi, iCloud ile telefon üzerinden Apple server’ına da yedekleme yapabilirsiniz. Hemen ardından…

Cihazınızın iOS sürümü 6.X (6.0, 6.0.1, …, 6.1) değilse cihazınızı en güncel sürüm olan iOS 6.1’e güncelleyiniz (iTunes bu işi halleder). Güncellemeden sonra cihaza geri yükleme yapılacak, bekleyiniz… Bu adımdan sonra iDevice’ınıza bağlı olan bütün uygulamaları kapatın (iTunes, ,iTools vs…). Cihazınızda “Parolayla Kilitle” özelliği açıksa, kapatınız. http://evasi0n.com sitesinden size uygun jailbreak’i indirin. İndirdiğiniz uygulamayı her ihtimale karşı (Windows Vista/7 kullanıcıları için) yönetici olarak çalıştırın. Jailbreak uygulaması çalışmada sorun çıkarırsa, virüs programınızı işlem bitene kadar devre dışı bırakın.

ios jailbreak
ios jailbreak

Şimdi açtığınız uygulama üzerindeki “jailbreak” düğmesine basıp bekleyin. Bu esnada cihazınız kapanıp açılacak ve açılmasını bekleyeceğiz (burada jailbreak işlemi bölüm bölüm ve adım adım ilerleyecek). Bir süre sonra aşağıdaki fotoğraftaki uyarıyı alacaksınız. Bu uyarıdan sonra cihazınızın kilidini açıp “Menü” içerisine gelmiş olan “Jailbreak” isimli logoya tıklayacağız. Bundan sonra işlem devam edecektir.

ios jailbreak
ios jailbreak

Ve son bir restart, Cydia yükleniyor ve biraz sabır… Tebrikler artık cihazınız özgür!

ios jailbreak
ios jailbreak

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: