bilim ve teknoloji haberleri

IOS 8.1 güncellemesi ve yenilikler

0 0

Apple, daha önce kapatılmış olan 2G/3G desteğini iOS 8.1 güncellemesi ile aktif hale getirdi. iOS 8 güncellemesi ile kapatılmış olan bu özellik iOS 8.1 güncellemesi ile 12B411 sürümü ile tekrar aktif edildi ve güvenlik güncelleştirmeleri açısından bir çok yenilik sağlandı. WİFİ ve Bluetooth bağlantısında yaşanan sorunlar çözüldü.

iOS 8.1 Güncellemesi Gelen yeniliklerin detaylı açıklaması şu şekilde:

Fotoğraflar: Yeni özellikler, iyileştirmeler ve düzeltmeler içeriyor. iCloud fotoğraf arşivini beta servisi olarak ekler. iCloud fotoğraf arşivi etkin değilken fotoğraf yayınım albümünü ve fotoğraf uygulamasına film rulosu albümünü ekler. Hızlı çekim videolar yakalanmadan önce yer az ise uyarı verir.

Mesajlar: Yeni özellikler,iyileştirmeler ve düzeltmeler içeriyor: iPhone kullanıcılarının İpad’lerinden ve Mac’lerinden SMS VE MMS mesajlarının gönderilmesini ve alınmasını sağlar. Arama yapıldığı bazı zamanlarda sonuç görüntülenmemesi gibi bir sorunu çözer. Okunan mesajların okunmamış gibi görünmesine sebep olan bir hatayı düzeltir. Grup mesajlaşma ile ilgili sorunları düzeltir. Bazı baz istasyonlarına bağlı iken karşılaşılan Wifi sorunlarını çözer. Bluetooth eller serbest aygıtlarına bağlanmayı engelleyen bir sorunu çözer. Ekran döndürme özelliğinin çalışmamasına neden olan hataları düzeltir. Hücresel veri için 2G, 3G yada LTE ağları arasında seçim yapma özelliği ekler. Safari’de kimi zaman videoların oynatılamaması gibi bir sorunu düzeltir. Passbook kartları için AirDrop desteğini ekler. Klavyeler için olan ayarlarda Dikte’yi Siri’den ayrı etkinleştirme seçeneği ekler. HealthKit uygulamalarının verilere arka planda erişmesini sağlar.

ios 8.1

Erişilebilirlik ile ilgili iyileştirmeler ve düzeltmeler:

  • Güdümlü Erişim’in düzgün bir şekilde çalışmasını engelleyen bir sorunu düzeltir.
  • VoiceOver’ın 3. parti klavyeler ile çalışmamasına neden olan bir hatayı düzeltir.
  • MFi işitme cihazlarını iPhone 6 ve iPhone 6 Plus ile kullanırken kararlılığı ve ses kalitesini iyileştirir.
  • Tonlu aramanın, başka bir numara çevrilene dek bir tonda takılı kalmasına neden olan VoiceOver sorununu çözer.
  • VoiceOver ile el yazısını, Bluetooth Klavyeleri ve Braille ekranlarını kullanırken güvenilirliği artırır.

iOS güncellemeleri için OS X ön bellek sunucusunun kullanılmasını engelleyen bir sorunu düzeltir. Kısaca sizlere iOS 8.1 güncellemesi ile gelen yenilikler, düzenlemeler ve iyileştirmelerden bahsettik sizlerde bu güncelleme ilgili görüşlerinizi bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: