bilim ve teknoloji haberleri

iPhone 4 Desteği Sona Eriyor

0 0

Apple tarafından üretimi gerçekleştirilen iPhone serisi için özellikle ilk yıllarda iPhone 4 ile birlikte yüksek satış rakamlarına ulaşılmıştı. Bu telefon modelinin ardından 5, 6 ve ara modeller ile birlikte son olarak iPhone 7 serisi piyasaya sunulurken yapılan son açıklamalarda iPhone 4 için desteğin sona ereceği belirtildi.

Piyasaya sunulmasının ardından üzerinden oldukça uzun yıllar geçen iPhone 4 için artık destek verilmeyecek olması bu telefonu kullanan kişilerin de bir süre sonra telefonunu değiştirmesini gerektirecek. Telefon için hiçbir şekilde destek alınmaması güvenlik sorunlarına yol açabileceğinden dolayı kullanıcıların yeni bir modele geçiş yapması gerekiyor. Şu an için bu konuda en önemli cazip seçenek ise kuşkusuz iPhone 7.

Piyasada Yeni Seçenek iPhone 7

iPhone 7 modeliyle son olarak tanıtımları gerçekleştirerek piyasaya çıkan Apple, bugüne kadar piyasaya sunulan en iyi cihazı da üretmiş durumda. Bu bakımdan iPhone 4 kullanıcılarının iPhone 7’ye geçiş yapması ile birlikte sorunsuz bir şekilde iPhone kullanımını da mümkün hale getirecek. iPhone 4 için destek vermeyecek olan Apple’ın bu konuda 31 Ekim tarihi itibariyle tüm çalışmalarını sonlandıracağı da öğrenildi. Bu bakımdan 31 Ekim iPhone 4 için son tarih olacak ve bu tarih itibariyle iPhone 4’ün de aralarında bulunduğu pek çok farklı cihaz için destek sunulmayacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: