bilim ve teknoloji haberleri

iPhone 7 DFU Modu nasıl aktif edilir?

253

iPhone 7 ile gelen yeni özelliklerden biride DFU Mod özelliğidir.

DFU Mod nedir ? DFU Mod nasıl aktif edilir ?

DFU Mod iPhone cihazlarda kullanılan bir Yazılım yükleme modudur. iPhone telefon modelinde eski modellerinde home tuşu telefon üzerinde fiziksel tuş olarak bulunmaktadır. Fakat Apple yeni modeli iPhone 7 ile bu sistemi değiştirerek Taptic Engine sistemini kullanarak yeni home tuşu ile karşımıza geldi.

Apple daha önce çıkardığı mekanik tuşların yerine taptik titreşim motoru ile sizlerin sanki mekanik tuşla basıyormuş hissi vererek aslında home tuşu yerine dokunmatik bir tuş kullanmaktadır. Bundan dolayı artık Apple firmasının mekanik tuş bırakmasından dolayı iPhone 7 modelinde DFU moduna geçiş sistemide değişmiştir.

iPhone 7 DFU Modu nasıl aktif edilir DFM modu nedir sırasıyla devam edelim. Device Firmware Upgrade şeklinde açılımı bulunan sistemin power ve home tuşları ile iphone telefonları yazılım güncellemesi durumuna getiren komutlardır. iphone telefonlarında yaşanan donma kilitlenme durumlarında yazılım ile ilgili yaşadığınız herhangi bir durumda bu mekanik tuşları kullanarak DFU Moduna sokup iTunes üzerinden sistem geri yüklemesi yapılabilmektedir.

iPhone 7 DFU Modu nasıl yapılır

iPhone 7 telefonunuzu kapatınız. Ardından iTunes programını açıp kablo aracılığı ile iPhone telefonu bilgisayara bağlayınız. Daha sonra power tuşuna 3 saniye kadar basılı tutunuz. Parmağınız power tuşuna basılı iken aynı zaman değişen tuşumuz sol kenarda bulunan ses azaltma tuşuna 10 saniye kadar basınız. iTunes daha sonra telefonunuz DFM moda geçtiğinde aktif olacaktır.

Eğer verdiğimiz sürelerden daha fazla bastığınızda telefonunuz yeniden başlatılarak DFM modu iptal edilmektedir. Ayrıca iPhone telefonunuz DFM moduna geçtiğinde iTunes ekranı aşağıda gösterdiğimiz gibi olacaktır.

iPhone 7 DFU Moduna alma, iPhone 7 DFU mode recover

iPhone 5, iPhone 5S, iPhone SE, iPhone 6, iPhone 7 ve iPhone 8 telefonlar yer alan DFU Mod nasıl aktif edilir ? DFU Mod nedir? DFU Mod ne demek? DFU Modu nasıl açılır? iPhone 5 DFU Modu nasıl açılır? iPhone 5S DFU Modu nasıl açılır? iPhone 6 DFU Modu nasıl açılır? iPhone 7 DFU Modu nasıl açılır? iPhone 8 DFU Modu nasıl açılır?

iPhone 7: how to Force Restart, enter Recovery, and DFU mode

How to Hard Reset – Restore your iphone 7 / 7 plus iOS10 with iTunes Recovery mode

Diğer Makalelerimize Göz atınız…

iPhone mavi ekran hatası ve çözüm

iPhone Etkin Değil Sorunu

Eyvah ! iPhone kilit şifremi unuttum

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: