bilim ve teknoloji haberleri

iPhone 7 ile Samsung Galaxy S7 Edge Farkları Neler?

0 3

Samsung tarafından piyasaya sunulan son amiral gemisi Samsung Galaxy S7 Edge olurken Apple iPhone 7 ile bu telefona cevap verdi.

Sektördeki en önemli iki marka olan Apple ve Samsung piyasaya sunduğu son telefonlarla da birbirine rekabet içerisine girdi.

Boyutlar

Telefonların boyutlarında çok küçük detaylar var. Ağırlık konusunda da telefonlar arasında çok ciddi bir fark bulunmuyor.

Suya Karşı Direnç

İki telefon arasındaki en önemli farklardan bir tanesi suya karşı direnç olurken iPhone 1 metre derinliğe kadar dayanabilirken, IP67 sertifikasına sahip. Galaxy S7 Edge ise bu konuda bir adım daha ön plana çıkmayı başarıyor. 5 metreye kadar suyun altında 30 dakika koruma sağlayabilen Galaxy S7 Edge bu açıdan ön plana çıkmayı başarıyor.

Kulaklık Girişi

Telefonda kulaklık girişi konusunda ise iPhone 7 Plus ön plana çıkıyor. Galaxy S7 Edge kulaklık girişi ile bağlantılı bir şekilde kulaklık kullanımını mümkün kılıyor.

Renk Seçenekleri

Renk konusunda ise iPhone 7 bir adım daha ön planda. Özellikle mat siyah ve parlak siyah olarak adlandırılan iki renk seçeneğini de kullanıma sunan Apple, böylece kullanıcılara yenilik getirmiş durumda.

Açık Ekran Özelliği

Telefonlarda yer alan önemli fark ise açık ekran özelliği. Galaxy S7 Edge’de ekran her zaman açık özelliğe sahip olurken iPhone 7’de böyle bir durum bulunmuyor ve bildirimlerin kontrol edilebilmesi adına telefonun mutlaka uyandırılması gerekiyor.

İki telefonda da parmak izi okuyucu güvenlik önlemleri alınmış halde. Aynı zamanda sanal gerçeklik konusunda da farklı destek verildiğinden dolayı 2 telefonda bu konuda sınıfı geçmeyi başarıyor.

Kamera

İki telefonda da arka kamera olarak 12 MP’lik bir lens tercih edilmiş durumda. Fakat kameradaki fark ön kamerada görülüyor ve iPhone 7 Plus 7 MP fark ile daha kaliteli çekimlere imkan sağlıyor.

Batarya

Son olarak telefonun bataryasında ise iPhone 7 Plus 2900mAh, Samsung Galaxy S7 Edge ise 3600mAh gibi bir değere sahip. Bu açıdan Galaxy S7 Edge modeli daha uzun bir kullanılabilir durumda. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: