bilim ve teknoloji haberleri

Uber, Kendi Kendine Gidebilen Araçlarını Yasak nedeni ile geri çekti.

0 0

Kendi Kendine Gidebilen Araçlar

Uber, Arizona valisinin isteği ve California’nın yasakları sonucu sürücüsüz araçlarını Arizona’ya gönderdi.

Bir kaç gün süren ve gündemi karıştıran karışıklık, Uber’in San Francisco sokaklarından kendi gidebilen sürücüsüz araç filosunu çekip onları Arizona’daki topraklara göndermesine neden oldu.

California Motorlu Taşıtlar Departmanı, Uber’in Kendi Kendine Gidebilen Araçlarını Çarşamba günü San Francisco’da ilk defa çalıştırmasından sadece birkaç gün sonra yasaklamıştı. Buna cevap olarak ise Uber şoförsüz arabalarını aldı ve taşındı.

Uber Perşembe günü bir e-postayla duyurduğuna göre “Arabalarımız bu sabah kamyonla Arizona’ya gitti,” dedi. “Önümüzdeki birkaç hafta içinde kendi kendine gidebilen araçlarımızı test ettiğimiz pilot bölgelerimizi genişleteceğiz ve Vali Ducey’nin desteğini aldığımız için heyecan duyuyoruz.”

Kendi Kendine Gidebilen Araçlar
Kendi Kendine Gidebilen Araçlar

Arizona Valisi Doug Ducey, Uber’in Çarşamba akşamı San Francisco’da Kendi Kendine Gidebilen Araçları test etmeye başladığında sosyal medyayla Uber’e seslenmişti. Arizona Valisi Ducey “California sizi istemeyebilir; Ama Arizona istiyor!” diye tweet atmıştı. Ertesi sabah, Uber’in filosu yola çıktı.

Kendi kendine çalışan otomobiller Arizona’ya kendi başlarına gitmeyecekler. Uber, arabaların büyük araçlar vasıtasıyla taşınacağını göstermek için araçlara yüklenen arabalarını gösteren yedi fotoğraf yayınladı.

Uber ATC

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: