bilim ve teknoloji haberleri

KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi verecek ! KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

3.212

KOSGEB Kayıt Yaptıranlara 50 Bin TL Faizsiz Kredi Verecek! İşte KOSGEB Başvurusu İçin Gerekli Şartlar

KOSGEB, kayıt yaptıranlara 50 bin TL faizsiz kredi verecek. KOSGEB Başkanı Recep Biçer yaptığı açıklamada, kredinin ödemelerinin 1 yıl sonra başlayacağını ve 3 ay aralıklarla ödeneceğini belirtti. KOSGEB başvuru işlemleri bu açıklamanın ardından büyük artış gösterdi.

Girişimcilerin en önemli yardımcıları arasında yer alan KOSGEB, yeni destek fırsatları ile gündemdeki yerini alıyor. KOSGEB 50 bin TL faizsiz kredi verecek. Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) kararları çerçevesinde ekonomiye katkı sağlayacak olan adımlardan bir tanesi de KOSGEB tarafından atılıyor. KOSGEB faizsiz kredileri için başvuru tarihi ise 19 Aralık oldu.

Ekonomi Koordinasyon Kurulu (EKK) kararları ile eş zamanlı olarak harekete geçen KOSGEB, girişimcilere destek fırsatlarını açıklamaya başladı. İlk olarak duyurulan 50 bin TL faizsiz kredi fırsatı büyük ilgi topladı. Başvuruların başladığı kredi imkânı için gerekli şartlar haberimizde yer alıyor.

KOSGEB VERİTABANINDA OLMA ŞARTI

KOSGEB Başkanı Recep Biçer KOBİ’lere yönelik olarak ekonomik canlanmanın sağlanabilmesi amacıyla “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” uygulaması planlandığını açıkladı. Biçer, “İşletme Sermayesi Kredi Faiz Desteği” programı için başvuruların 19 Aralıkta başlatılacak şekilde planlandığını belirterek, programdan faydalanabilmenin ilk şartının ise KOSGEB veri tabanına kayıtlı beyannamelerinin güncel olması gerektiğini söyledi.

BAŞVURULAR 19 ARALIK’TA BAŞLIYOR

50 bin TL faizsiz kredi uygulamasını açıklayan Biçer, kredi vadesinin ise ilk 12 (oniki) ayı ödemesiz, kalanı üçer aylık eşit taksitler halinde geri ödemeli toplam 36 ay faizsiz olacağını açıkladı. 12 ay ödeme yok, toplamda 36 ayda geri ödeme yapılacak. Başvurular 19 Aralık’ta başlıyor.

50 bin TL faizsiz kredi imkânından yararlanmak için KOGEB veri tabanına kayıtlı olmak gerekmektedir. Detaylı bilgi almak için kosgeb.gov.tr adresinde yayınlanacak güncellemeleri takip etmek ya da en yakın KOSGEB şubesine müracaat ederek detaylı bilgi almak gerekmektedir.

 

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: