bilim ve teknoloji haberleri

LG G5, Android 7.0’a Türkiye’de Ne Zaman Güncellenecek?

0 0

Mobil Dünya Kongresi sonrasında oldukça etkili bir şekilde piyasaya giriş yapan LG, G5 modeli ile büyük beklentilere sahip olmuştu. Modüler bir sistemin kullanıldığı yeni telefonda oldukça farklı özellikler kullanıcılara sunulurken telefonu satış rakamları istenilen düzeyde olmadı. Buna karşın dünya genelinde satış yapmayı başaran LG kullanıcıları için Android 7.0 Nougat işletim sistemini sunacak.

Türkiye’ye Geliyor

Yapılan açıklamalarda güncellemelerin ilk olarak Amerika ve Avrupa bölgelerinde yapılacağı belirtilirken Türkiye’deki kullanıcıların güncellemeyi ne zaman alacağı merak ediliyordu.

Yapılan resmi açıklamalarda LG G5 modelinin ülkedeki kullanıcılar için sunulacak güncellemenin Aralık ayında olacağı belirtildi. Bu bakımdan Türkiye’deki kullanıcılar Aralık ayı itibariyle yapacakları güncellemeler ile birlikte Android 7.0’a geçiş yapabilecek. Dünya genelinde güncelleme çalışmalarının hızlı bir şekilde tamamlanması beklenirken yapılacak güncellemeler sayesinde telefon çok daha etkin bir hale gelecek.

Telefon kullanıcılarının güncellemelerin yayınlanmasını beklerken Türkiye’deki kullanıcıların Aralık ayında güncellemeyi alabilecek olması da önemli bir gelişme olarak değerlendiriliyor. Öyle ki şu anda pek çok üretici henüz Android 7.0 güncellemesini kullanıcılara sunmuş değil. piyasada LG tarafından yapılacak bu güncellemeler kullanıcıların yeni işletim sistemine daha önce denemesini sağlayacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: