bilim ve teknoloji haberleri

MacBook Pro Modellerinde Fiyatlar Düşecek Mi?

0 1

Apple eski günlerde yakaladığı başarının altında kalırken iPhone 7 modellerinin ardındna MacBook Pro modellerinin de tanıtımı gerçekleştirilmişti. MacBook Pro modelleri ile piyasaya giriş yaptıktan sonra en çok dikkat çeken noktalardan bir tanesi cihazlar için yüksek etiket fiyatlarının belirlenmesi oldu.

Cihazlar için yüksek etiket fiyatlarının belirlenmesi kullanıcıların alım gücünü oldukça zorladı. Bu bakımdan Apple’ın önümüzdeki süreç içerisinde piyasada daha iyi bir şekilde rekabet edebilmek adına fiyatları kırabileceği konuşuldu. Uzmanlar tarafından yapılan tahminlerde yeni bir güncellemenin sunulacağı ve bu güncellemeyle birlikte MacBook Pro modellerinin fiyatlarının ciddi oranlarda kırılacağı ifade edildi. Yapılan bu açıklamalar piyasada oldukça etki gördü. Öyle ki kullanıcıların daha düşük fiyatlar ile sunulacak cihazlara daha fazla ilgi göstermesi bekleniyor .

macbook-pro-inceleme-teknokistan

Apple tarafından böyle bir kararın alınmasının altında Microsoft’un etkisi olabileceği düşünülüyor. Öyle ki Microsoft piyasaya sunduğu yeni bilgisayarlar ile ciddi bir etki yaparken pazardan Microsoft’un daha fazla paya almasının önlenebilmesi adına Apple’ın fiyatlarda değişikliğe gitmesi mümkün görünüyor.

 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: