bilim ve teknoloji haberleri

MacOS Sierra’da Otomatik Dönem Başlıyor

0 0

Apple masaüstü versiyonları için geliştirdiği yeni işletim sistemi ile daha pratik bir kullanım hedeflerken kullanıcılar yeni sürüm piyasaya sunulmuş olsa da güncelleme ile yeni sürümü almış değil. Şu anda güncelleme oranlarının oldukça düşük olduğu bilgisi paylaşılırken Apple bu sorunun ortadan kaldırılması adına yeni bir plan üzerinde çalışılıyor. Konu ile ilgili elde edilen bilgilerde güncellemelerin otomatik şekilde cihazlarda indirilebilmesi adına çalışmalarının yapılacağı belirtildi. Güncelleme yapmayan kullanıcılara bu nedenle yeni versiyona ile sağlıklı bir şekilde geçiş için güncelleme yapmaları istendi.

Performans Artacak

Cihazlarda güvenlikten performans iyileştirmesine kadar pek çok farklı geliştirmenin yer aldığı işletim sisteminde neden güncelleme yapılmadığı şu an için bilinmese de kullanıcıların güncellemeleri daha hızlı bir şekilde alabilmesi adına Apple harekete geçmiş durumda. Bu bakımdan Apple tarafından yapılacak çalışmalar ile birlikte güncellemelerin hızlı bir şekilde alınması ve piyasaya sunulması bekleniyor.

OS X 10.11.5 veya 10.11.6 sürümü üzerinde çalışan Mac modellerinde bu özelliğin geçerli olacağı belirtilirken bu ürünlere sahip kullanıcıların işletim sistemleri Apple tarafından otomatik bir şekilde güncellenecek ve bir üst versiyona geçirilecek. Bu bakımdan bu versiyonu kullanan kullanıcıların otomatik güncellemeden ziyade kendilerine güncelleme alması çok daha etkin bir sonucu sunacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: