bilim ve teknoloji haberleri

Kilit Ekranında Mesaj İçeriği Gizleme?

Mesaj İçeriği Gizleme
786

Android Kilit Ekranında, Mesaj İçeriği Gizleme

Android telefonlarda ekran kapalıyken gelen bildirim mesaj içeriği gizleme nasıl yapılır merak edenler makalemizi okumaya devam etsin.

Kişisel gizliliği korumak için bir çoğumuz  kilit ekranı kullanıyoruz ancak eğer mesajların içeriğini kilit ekranında gizlemezsek gelen mesajlar kilit ekranında okunabiliyor kimi zaman zor durumda kaldığımızda oluyor. Bu da gizliliğimizi engelliyor.

Normal şartlarda Sms, Whatsapp, Messenger ve benzeri bir çok uygulamalardan mesaj geldiği zaman kilit ekranında gelen mesajın kimden geldiği ve mesajın bir bölümü özeti okunabiliyor. Whatsapp’tan size bir mesaj geldiği zaman mesajın kimden geldiği ve mesajın önizlemesi kilit ekranında gözükür. Bu da kişisel gizliliğine önem veren kişiler için büyük bir açık oluşturuyor.

Bu yazıda göstereceğimiz ayarlar ile akıllı telefonunuz kilit ekranı etkinken gelen mesajların kimden geldiğini ve mesajın içeriğini gizlenecek ve gelen mesaj ekranda gözükmeyecektir.  Önemli bir not Android 5.0 ve üstü versiyonlarda mesaj içeriği gizleme özelliği bulunmaktadır..

Android versiyonu ve telefonların temasına göre Ayarlar bölümü farklılık gösterebilmekte bu nedenle Android Marshmallow ve Android Nougat’ta mesaj içeriğini gizlemeyi göstereceğiz.

Android Nougat işletim sistemine sahip telefonlarda mesaj içeriğini gizlemek için: Ayarlar > Kilit Ekranı ve Güvenlik > Kilit Ekranındaki İçerik yolunu izleyin ve menüden İçeriği Gizle seçeneğini seçin. Artık telefon ekranı kapalıyken gelen mesajlar gizlenecektir.

android kilit ekranı mesaj içeriği gizleme
mesaj içeriği gizleme

Android Marhmallow işletim sistemine sahip telefonlarda mesaj içeriğini gizlemek için: Ayarlar > Ses ve Bildirimler > Kilit Ekranındaki Bildirimler yolunu izleyin ve İçeriği Gizle seçeneğini seçin.

android kilit ekranı mesaj içeriği gizleme
mesaj içeriği gizleme

Eyvah ! iPhone kilit şifremi unuttum

Eyvah ! iCloud şifremi unuttum

Android güncelleme nasıl yapılır

Yorum yazmayı unutmayınız…

 

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: