bilim ve teknoloji haberleri

Microsoft Akıllı Saat

0 0

Microsoft‘un gizemli giyilebilir Microsoft Akıllı Saat

Uzun zamandır Microsoft un giyilebilir ürünler pazarına giriş yapacağı söylentileri  teknoloji gündemindeki yerini koruyor. Forbes dergisinin yayınladığı habere göre ürünün önümüzdeki hafta içinde tanıtılması bekleniyor. Microsoft‘un giyilebilir teknolojik ürünün akıllı saat olacağı da verilen bilgiler arasında.

microsoft akıllı saat

Microsoft Akıllı Saat

Mobil işlemciler uzun zamandır hayatımızda. Ancak bu işlemcileri geçtiğimiz yıla kadar cep telefonları ya da tabletler üzerinde kullanıyorduk. Amaç daha fazla işlemci gücü elde ederken pil performansından ödün vermemekti. Teknolojinin gelişmesi ile birlikte çiplerin küçülmesi mümkün oldu. Bu sayede mobil işlemcilerin performansı artarken ürettikleri ısıyı kontrol etmek daha kolaylaştı. Ayrıca görüntü teknolojisinde de yapılan yenilikler, ekranların pil tüketimini git gide düşürüyor. Mobil pazarda olan bu yenilikler, yeni bir ürün gamının ortaya çıkmasına vesile oldu: Giyilebilir Teknoloji.

Teknoloji firmalarının bu alanı keşfetmesi ile birlikte, pazara neredeyse her gün yeni bir ürün çıkıyor. Fitness bilekliğinden tişörtlere, ev cihazlarından saatlere kadar hemen her kullandığımız ürüne bir mobil işlemci yerleştirme furyası başlamış durumda. Yalnız bir ürün var ki, diğerlerinden daha fazla talep görüyor. Akıllı saatler, neredeyse her teknoloji firması tarafından yeni ürün olarak gözüküyor. Her firma, akıllı saat pazarından pay kapmak için elinden geleni yapıyor. Sony, Samsung, LG, Motorola, Asus ve Apple derken bu pazara en son girmeye niyetlenen firmaMicrosoft oldu. Forbes’un haberine göre, firma yeni geliştirdiği teknoloji akıllı saat; kullanıcının kalp ritmini, saat pasif durumda olsa bile ölçebiliyor. Bu sayede akıllı saatin pil tüketimini oldukça düşürürken, akıllı saatlerin en büyük sorunlarından birine de çözüm üretmiş oluyor. Ayrıca; geçtiğimiz günlerde Android Wear için klavye geliştiren firmanın, yavaş yavaş bu pazara girmek için hazırlık yaptığı anlaşılıyor. Şu an için saatin ne zaman üretileceği ya da satışa çıkacağı belli değil. Ayrıca firma içinden gelen haberlere göre, saatin sadece Windows Phone ile değil, tüm akıllı telefonlar ile kullanılabilmesi için çalışılıyor. Önümüzdeki senenin akıllı saatler için daha hızlı bir yıl olacağı aşikar. Sizce Microsoft’un üretmeyi planladığı saat, bu pazarda nasıl yer alacak?

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: