bilim ve teknoloji haberleri

Microsoft Surface Mobilde Bilgisayar İşlemcisiyle Gelecek

0 0

Bugüne kadar telefon sektöründe istediği ilgiyi bir türlü göremeyen Microsoft, yeni geliştireceği telefonlarda laptop sınıfı işlemcilere yer verecek. Telefonlarda bu tür işlemcilerin kullanılması performansta ciddi bir artış sağlayacağı gibi telefonlarda yeni bir dönem başlatacak.

Mobil İşlemcilerin Yerine Laptop İşlemcisi Kullanılacak

Özellikle mobil sektörde bugüne kadar çok fazla örneği görülmeyen bu durumun Microsoft tarafından başlatılacak olması Microsoft’un mobil sektörde daha güçlü bir hale gelmesine sağlayabilir. Konu ile ilgili yapılan açıklamalarda Microsoft laptop sınıfı Intel bir işlemci kullanacağı akıllı telefonları önümüzdeki dönemlerde tanıtacak ve ardından satışa sunacak.

Özellikle yeni telefon için pek çok farklı iddia gündemde yer alırken telefon isminin Surface olması bekleniyor. Bilgisayar serisinde Surface ile yakalanan başarının mobil sektörde de yakalanması halinde ise Microsoft büyük bir güç kazanabilir durumda. Bu bakımdan telefonda yüksek özelliklerin kullanılarak kullanıcıların dikkatinin çekilmesi ve böylece satışların artırılması hedefleniyor.

Satış Tarihi Bilinmiyor

Önümüzdeki dönemlerde piyasaya sunulacak yeni telefon modelinin tanıtımı ile birlikte tüm detayların öğrenilecek olması Microsoft’un mobil sektörde başarıya ulaşıp ulaşmaması konusunda önemli bir veri sunacak. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: