bilim ve teknoloji haberleri

Mobil İşletim Sistemlerinde Son Durum Ne?

0 0

Bağımsız özel bir firma tarafından yapılan araştırmalarda mobil işletim sistemlerinin ülkelere göre pazardaki son durumu ortaya çıkarıldı. Özellikle iOS ve Android işletim sistemi arasında yaşanan rekabetin son durumu merak edilirken piyasada adeta yokları oynayan Windows’un pazardaki durumu da yapılan araştırmayla birlikte ortaya çıkarıldı.

Ülkelere Göre En Çok Hangi İşletim Sistemi Kullanılıyor?

Yapılan araştırmalarda iOS işletim sisteminin özellikle son raporlara göre 5 puan bir artış yaşadığı belirtilirken yüzde 34.2 gibi oldukça geniş bir kullanım oranına ulaşmış durumda. Özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde oldukça yüksek kullanım oranları bulunan iOS bu açıdan Amerika Birleşik Devletleri sayesinde yükselmeye devam ediyor.

Bölgesel olarak yapılan araştırmalarda Çin’de Hakimiyet ise Android işletim sisteminde. Android işletim sisteminin Çin’deki pazar payının yüzde 7.7 büyüdüğü belirtilirken böylece yüzde 85.34’lük pay elde edilmiş durumda. Yapılan araştırmalarda telefon modelleri ve markaların satış rakamları üzerinden de çeşitli analizler yapılırken özellikle Galaxy Note 7 modelinde yaşanan patlamalar nedeniyle Samsung’un satışlarının düştüğü gözlerden kaçmıyor.

Note 7 Samsung’u Etkiledi

Şu an için sadece yüzde 3’lük bir satış kaybının olduğu Samsung yaşanan düşüş ile birlikte yüzde 33.8 gibi bir satış payına sahip olmuş durumda. Firma tarafından yapılan açıklamalarda ülkelere göre satışların güncel durumu hakkında bilgi sahibi olmak mümkün olurken sizler de resmi internet sitesi üzerinden yapacağınız incelemeler ile birlikte ülkelere göre markaların gerçekleştirdiği satışları ve pazar oranını öğrenebilirsiniz.

Rapor sayfasına giriş yapmak için tıklayınız.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: