bilim ve teknoloji haberleri

Mobil Veri Tüketimi Artacak!

0 0

Turkcell Genel Müdürü Kaan Terzioğlu, katıldığı özel bir etkinlikte gündeme dair önemli değerlendirmelerde bulundu. özellikle mobil veri tüketiminin artması ile ilgili öngörüleri olduğunu söyleyen Kaan Terzioğlu, bu durumun telefonlarda kullanılan uygulamaların artmasıyla birlikte sağlanacağını belirtti.

Özellikle mobil televizyonların kullanılmasının yaygınlaşması mobil veri tüketimini arttıracak en önemli etkenlerden birisi olacağını söyleyen Kaan Terzioğlu, şu anda Türkiye’nin yüzde 80 için 4.5G internet altyapısına sahip olduğu ve bu bakımdan kullanıcıların mobil internette artık çok daha hızlı bir seçeneği bulunduğunu söyledi.

En Hızlı İnternet Türkiye’de

Dünyanın en iyisi internet altyapısının İstanbul ve Ankara’da olduğunu söyleyerek bu konuda Türkiye’de önemli gelişmelerin yaşandığını belirten Kaan Terzioğlu, Türkiye’de yapılan yatırımların sonuçlarının alınmaya başlandığını ve bu bakımdan gelecek yıllarda Türkiye’nin mobil kullanımda çok daha iyi bir duruma geleceğini söyledi. Cepten televizyon izleme oranının artmasının bu konuda çok önemli bir etken olduğunu ve yapılan son araştırmalarda da bu durumun net bir şekilde görüldüğünü söyleyen Kaan Terzioğlu, önceki yıllarda günlük 7 dakika olan izleme oranlarının 25 dakikaya kadar yükseldiğini ve altı aylık süre içerisinde sektördeki amacın oranların 45 dakikaya kadar çıkarılması olduğunu ifade etti.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: