bilim ve teknoloji haberleri

Mozilla’dan Mobile Özel Tarayıcı: Focus

0 0

Mobil kullanımın giderek artması bu konuda farklı seçeneklerin ve ihtiyaçların da ortaya çıkmasını sağlarken mobil olarak yapılacak gezintilerde gizli kalmak ve kişisel bilgilerin öğrenilmesini önlemek isteyenlere yeni bir seçenek daha fazla Mozilla’dan geliyor.

Yapılan açıklamalarda Mozilla’ya ek olarak yeni bir tarayıcının daha geliştirildiği belirtilirken Mozilla Firefox Focus olarak adlandırılan yeni tarayıcı sayesinde artık gizli bir şekilde internet kullanılması mümkün olacak.

Mozilla Firefox Focus Güvenlik Sağlayacak

Tarayıcı geçmişinden kimlik bilgilerine kadar hiçbir şekilde bilgilerin kayıt altına alınmadığı ve böylece farklı sistemler tarafından ele geçirilmesinin önlenebileceği belirtildi. Hızlı bir şekilde çalışan tarayıcı mobil için en önemli alternatiflerden birisi olarak görülüyor. Hiçbir şekilde bilgilerin kayıt altına alınmayacak olması kişilerin bu konuda güvenli bir şekilde işlem yapmasına da imkan tanırken önümüzdeki dönemlerde özellikle bu tip taleplerin artmasının Mozilla Firefox Focus’a olan ilginin daha da artmasını sağlayacak.

Yapılacak yeni çalışmalar ile birlikte bu alanda örneklerin çok daha fazla olması beklenirken Firefox bu konuda önemli bir özelliği de kullanıcılara sunmuş olacak. Yapılacak tanıtımlar ile birlikte tarayıcıya baştaki ilgi oldukça fazla olurken kullanım oranlarına da bu ilginin yansıtılması bekleniyor.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: