bilim ve teknoloji haberleri

Note 7 Samsung’a Yüzde 3 Kaybettirdi

0 0

Özellikle üçüncü çeyrek rakamlarının açıklanmasıyla birlikte markalarının gerçekleştirdiği operasyonlardan nasıl bir sonuç aldığı görülürken Samsung Galaxy Note 7 nedeniyde ciddi bir etki gördü ve yüzde 3 pazar payı kaybettiği belirtildi.

Kayıp Yüzde 3’ten Daha Fazlası

Her ne kadar yüzde 3 az olarak görülmüş olsa da markanın ciddi oranda güç kaybettiği ve aynı zamanda pek çok kullanıcısının yitirildiği ifade edildi. Bu açıdan yeni dönemde yapılacak çalışmaların aynı etkiyi görmesi beklenmiyor. Galaxy Note 7 modelinde yaşanan patlamalar için hala net bir açıklamanın yapılmaması ve patlamanın neden yaşandığının hiçbir şekilde belirtilmemesi kullanıcıların en çok tepki gösterdiği konuların başında geliyor. Önümüzdeki dönemlerde Galaxy Note 7 modellerinin tekrar piyasaya sunulacağı şeklinde pek çok haber gündemde yer alsa da patlama sebeplerinin detaylı bir şekilde açıklanmadan cihazların piyasaya sunulması halinde kullanıcıların bu konuda çok fazla ilgi göstermeyebileceği belirtiliyor.

Yaşanan son durumlar Samsung’un sektörde zorlu bir süreçten geçtiğini gösterirken önümüzdeki dönemlerde markanın tekrar eski durumuna dönebilmesi adına mutlaka güncel durumu düzeltmesi ve kullanıcıları da bu konuda ikna etmesi gerekiyor. Böylece tekrar eski yıllarda olduğu gibi yüksek satış rakamlarına ulaşılması mümkün olabilir. 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: