bilim ve teknoloji haberleri

Note 7’ler Hurda Olacak! Peki, Nasıl?

0 0

Samsung Galaxy Note 7 modelinde yaşanan patlamalar nedeniyle uzun zamandan beri sıkıntılı bir süreç yaşayan Samsung, yaşanan sorunların çözülebilmesi adına tüm işlemlerinde hala başarıya ulaşamadı. Yaklaşık 2 milyon cihazın sorunlu olduğu ve bu iki milyon cihaz için yenileme çalışmaları yapılsa dahi sorunların giderilemediği öğrenilirken gelen son bilgilerde üretimlerin durdurulduğu ve piyasadaki telefonların toplanarak hurdaya çıkartılacağı açıklandı.

Çevreciler Gündemde!

Hurda işlemlerinin yapılacak olması oldukça dikkat çekti. Zira dünya genelinde yakından takip edilen bu işlemlerde Greenpeace gibi çevre örgütleri bu hurda işlemlerin nasıl yapılacağı, telefonların hangi işlemlerden geçerek nasıl saklanacağı hakkında bilgi almak için devreye girdi. Samsung’un bu konuda nasıl bir plan yaptığı ve telefonların hurdaya dönüştürülmesi işlemlerini nasıl gerçekleştirileceğini planlamadığı belirtilirken önümüzdeki günlerde detaylı bir açıklamanın yapılması bekleniyor.

Bu yaşanan gelişmelerin ardından Samsung’un bir süre daha başının ağrıyacağı kesinlik kazanmış oldu. Telefon modellerinde yaşanan patlamalar nedeniyle ciddi bir zarar yaşayan Samsung, hurda, geri toplama, dönüştürme gibi pek çok işlem için gereksiz maliyetleri karşılamak zorunda kalacak.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: