bilim ve teknoloji haberleri

Note 7’nin Patlaması Rakiplere Yaradı!

0 0

Samsung 2 Ağustos tarihinde piyasaya sunduğu telefon modelleri ile birlikte sektöre iddialı bir giriş yapsa da cihazlarda yaşanan patlama olaylarının ardından Samsung zorlu bir süreç içerisine girmişti. Yapılan değişim işlemleri sonrasında kullanıcıların sorunsuz telefon modellerine sahip olması ve Note 7 deki sorunların sona erdirilmesi amaçlansa da bu konuda beklentiler karşılanamadı.

Üretimler Durdu

Konuyla ilgili yapılan son açıklamalarda Note 7 modellerinde yaşanan sorunlar nedeniyle üretimlerin durdurulduğu ve kullanıcıların telefonlarını kapatarak kullanım dışı bırakması gerektiği belirtilirken yaşanan bu durum en çok Samsung’un rakipleri için bir fırsat yarattı. Piyasada yüksek satış rakamlarına ulaşması beklenen Note 7’nin şu anda bu sorunlar nedeniyle satılamayacak durumda olması Note 7 almak isteyen kullanıcıların sektördeki diğer markalar tarafından üretilen modellere yönelmesini sağlayacak.

Bu bakımdan Samsung Note 7 ile elde edemeyeceği satış rakamları diğer üreticiler tarafından gerçekleştirilecek ve bu da kuşkusuz diğer markaların sektörde beklentilerin daha üzerinde bir satış rakamına ulaşmasını sağlayacak. Konuyla ilgili yapılan açıklamalarda bu durumun Apple için de özel bir dönemi başlatabileceği belirtilirken Note 7 modellerinin satılmayacak olması Apple tarafından piyasaya sunulan son iPhone 7 ve iPhone 7 Plus modellerine ilginin artmasını sağlayabilir.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: