bilim ve teknoloji haberleri

Outlook ile bilgisayarınızı kapatın

0 0

Ofisinizden, iş yerinizden geri dönebileceğinizi umarak dışarı çıktık, ve bir aksiliktir oldu işimiz uzadı ve geri dönemedik, öyleki herhangi bir güvenlik yazılımınada sahip değilsiniz önemli dosyalarınız, kişisel bilgileriniz, fotoğraflar vb. donelere her an biri ulaşabilir durumda, peki ne yapabiliriz bir bakalım.

Yaptığınız bu işlem sayesinde hem bilgisayarınızın güvenliğini basit bir şekilde korumak, hemde uzun süre dönüş yapmayacaksanız enerji tasarrufu sağlamak olacak. Öncelikle ilk tavsiyemiz bu tür durumlar için ekran koruyucunuzu zamanını ayarlayarak ekran koruyucusunu devreye girmesi, kilit fonksiyonunuda devreye almışsak belirli bir süreden sonra otomatik oturumu kilitleyecektir.  İşte bu durumda rahat bir nefes alabilirsiniz. ikinci bir şeçenek ise bilgisayarınıza özel yazılımlarla remote bağlanarak kapatmak ama bilgisayar konusunda da çok bilgi sahibi değilsiniz, ozaman sadece [tweetable]bir e-mail ile bilgisayarınızı kapatabilirsiniz[/tweetable], şimdi anlatacaklarım hoşunuza gidecek.

Bunun için öncelikle bir Outlookta bir hesabınız olmalıdır. Kişisel bir domain’e sahip değilseniz, Gmail, Outlook  sayfalarına girerek yenibir email hesabı oluşturunuz. Oluşturduğunuz bu hesabı Microsoft outlook uygulamasına kurunuz. Daha sonra belirleyeceğimiz bir yerde shutdown -s -t 0 içerikli bir text dosyası yazıp, bat dosyası şeklinde kaydetmeniz gerekmektedir.

Bu işlemlerin ardından Outlook ayarlarını yapmamız gerekiyor.Aşağıda oluşturacağınız kural örnek olarak verilmiştir.

Outlook 

1* Araçlar – Kurallar ve Uyarılar bölümünde Yeni Kural diyoruz,

Outlook
Outlook

2* Boş Bir Kuraldan Başlayı işaretliyoruz, ileri diyoruz,

Outlook
Outlook

3* Bu kısımda konuda belirli sözcükler bulunsun, kişi veya dağıtım listesi adresinden gönderilen ve yalnızca bu makinede seçeneklerini dolduruyoruz ve ileri diyoruz,

Outlook
Outlook

4* Burada uygulama nesnesini başlat, iletiyi sil seçeneklerini işaretliyoruz ve bat dosyamızı seçiyoruz ileri diyoruz,

Outlook
Outlook

5* Son diyerek işlemlerimizi bitiriyoruz.

Microsoft Office Outlook hesabımızın kurulu olduğu bilgisayara belirtilen adresten veya adreslerden pckapat konulu bir mail geldiğinde ve Outlook açık ise bilgisayarımız kendiliğinden kapanacaktır. Şimdiden başarılar, takıldığınız yerde yorum yazın yardımcı olalım.

Microsoft Office 2003, Microsoft Office 2007, Microsoft Office 2010, Microsoft Office 2013 versiyonlarında sorunsuzca çalıştırabilirsiniz.

Bat Dosyası (Zıplı Dosyadan çıkarın)
.:: İNDİR ::.

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: