bilim ve teknoloji haberleri

Patlayan Yeni Model: iPhone 6 Plus

0 0

Apple tarafından geçtiğimiz yıl piyasaya sürülen iPhone 6 Plus bugüne kadar kullanıcıların sorunsuz bir şekilde telefonu kullanmasını sağlarken gelen son bilgilerde iPhone 6 Plus’ın patlaması tüm dikkatlerin Apple üzerine yoğunlaşmasına neden oldu.

Neden Patladı?

Kullanıcı tarafından yapılan açıklamalarda 3 ay önce alınan telefonda sorunun yaşandığı belirtilirken telefonun patladığı komidin üzerinde de ciddi bir hasar oluşmuş durumda. Geçtiğimiz günlerde benzer bir patlama olayı daha yaşanırken patlama kullanıcının telefonu arka cebinde taşıması nedeniyle gerçekleştiği belirtilmişti. Fakat yaşanan son patlama olayında iPhone 6 Plus’ın şarj sırasında patlaması bu konuda akıllara pek çok soru işareti de getirdi. Bu açıdan patlama olaylarının gündeme gelmesinin ardından gözler Apple’a çevrildi.

Apple tarafından şu ana kadar herhangi bir açıklama yapılmasa da patlama olayları ile ilgili resmi bilgilerin paylaşılması ve patlamanın neden gerçekleştiğinin açıklanması bekleniyor. Samsung’ta yaşandığı gibi iPhone modellerinde de patlama olayları nedeniyle iade sürecinin başlatılması mobil sektörü ciddi şekilde etkileyebilir.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: