bilim ve teknoloji haberleri

PlayStation 4 5.50 beta güncellemesi için kayıt zamanı

2.303

PlayStation 4 5.50 beta güncellemesi

Sony oyun konsolu PlayStation 4 için sunacağı firmware güncellemesi ile neler geleceğinin detayları belli oldu. Firmware güncellemesinin ardından oyuncular Twitch üzerinden direkt olarak 1080p/60 fps canlı yayın yapacaklar.

Geçtiğimiz yıllara göre satış rakamları bazında Microsoft ile çekişmeli bir durum sergileyen Sony, 2013 sonrası aradaki farkı ciddi şekilde açmayı başardı.

PlayStation 4 için önemli güncelleme detayları

Sony PS4’ü belirli aralıklarla güncelliyor ve bu güncellemeler genel anlamda güvenlik destekli oluyor. Fakat belirli aralıklarla talep ve istekler doğrultusunda sisteme önemli özellikler katan bazı güncellemeler de yer alıyor. 5.0 güncellemesi ile PlayStation 4 arayüzüne önemli özellikler getirilmişti.

5.0’dan sonra yayınlanacak olan en önemli güncelleme ise 5.50 versiyonu. Sony bu güncelleme ile PlayStation 4 arayüzünde bazı değişiklikler olacağını önceden belirtmişti ama güncellemenin içeriği hakkında detaylı bir bilgi vermemişlerdi.

PlayStation 4 için gelecek yenilikler arasında aile koruması PS4 cihazlara birden çok yetişkin  (adult) hesabı ekleyebilecek. Ebeveyn kontrolleri de çocuklar arasında yaşı büyük olan daha fazla erişim hakkına sahip olabilecek olup hesaplar arası farklılık gösterebilecek.

Kullanıcılar için PlayStation 4 hızlı menü ile bildirimlerini hızlı şekilde kontrol edebilecek. Bu sayede bildirimleri görmek için PS4 ana ekranına gitme zorunluluğu ortadan kalktı.

PlayStation 4 kullanıcıları engelleme yanı sıra, herhangi birinin veya mevcut olan arkadaşlarının hesabını takip edebilmelerini isteyip istemediklerine karar verme seçeneğine de sahip olacak.

Geçtiğimiz gün konu ile ilgili yapılan açıklamada PlayStation 4 5.50 güncellemesi için kısa süreli bir beta sürecinin uygulanacağı belirtildi. Betaya katılmak isteyenlerin 23 Ocak tarihine kadar beta kayıtlarını gerçekleştirebilecekleri açıklandı.

ps4 güncelleme nasıl yapılır

PlayStation 4 5.50 beta sürecine dahil olmak istiyorsanız PS Plus üyesi olmanız gerekiyor. Ayrıca üyelikte belirttiğiniz yaşın da 18+ olması şartı mevcut. Sony’nin güncellemeyi ne zaman yayınlayacağı ise henüz kesinlik kazanmış değil. Bakalım yeni güncelleme ile PlayStation 4 ara yüzünde ne gibi değişiklikler olacak.

 

 

Youtube Kaynak: Konsol Oyun 

Güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz ?

 

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: