bilim ve teknoloji haberleri

Pokemon Go 2 Milyon Barajının Altına Düşmedi!

0 0

Pokemon Go adı verilen oyun piyasaya sunulduğu ilk günden itibaren yüksek kullanıcı sayısına ulaşırken oyunun son dönemlerde oyuncu kaybetmesine rağmen gelirlerinin aynı şekilde sürdüğünü öğrenildi. Bugün için yapılan araştırmalarda bir günlük hasılatın 2 milyon dolar olduğu ifade edilirken sadece bir günde bu kadar yüksek bir gelirin elde edilmesi oyunun ne kadar başarılı olduğunu ve popüler olduğunu gözler önüne serdi.

Oyuncu Azalsa Da Gelir Artıyor

Konuyla ilgili yapılan araştırmalar uzun zamandan beri oyunun aktif olmadığı şeklinde gelen yorumlara da bir cevap niteliğinde oldu. Öyle ki yaklaşık 15 milyon kullanıcının oyundan ayrılması oyunun kısa süre içerisinde etkisini yitirerek piyasadan çekileceği yönünde yorumların yapılmasına neden olmuştu. Fakat oyun ile ilgili yapılan son araştırmalar durumun böyle olmadığını da gözler önüne serdi.

Pokemon Go sağladığı gelirle şu an için yapımcı firmanın yüzünü hala güldürüyor ve gösterilen ilgi ile birlikte bu durumun devam edeceğini de gösteriyor. Bu bakımdan yaz aylarından itibaren piyasada oynanmaya başlanan oyun hala büyük bir gelir potansiyeline sahip durumda.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: