bilim ve teknoloji haberleri

Profillerinizi Tek Uygulama İle Silebilirsiniz

0 0

Arkadaşlık siteleri, sosyal medya hesapları ya da çeşitli internet sitelerinde oluşturulan profiller çoğu zaman kullanıcılar tarafından unutulurken bu sitelere açılan hesaplar Google gibi arama motorları ile yapılan aramalarda sonuçlar arasında yer alabiliyor. Geçmişini silmek isteyen ve bu sitelerdeki üyeliklerini tamamen iptal etmek isteyen kişilerin tek tek tüm sitelerde bu işlemi yapması mümkün olmazken çoğu site silme işlemlerinde farklı prosedürleri uyguladığı için hesapların silinmesine engel olabiliyor.

Özel Yazılım Geliştirildi

İsveç’te yazılımcılar tarafından geliştirilen yeni bir uygulama ise kişilerin internetteki profillerini silmesinde büyük bir kolaylık sağlıyor. Yapılan açıklamalarda kişilerin uygulamayı kullanırken Google hesabı ile oturum açması ve Google hesabı ile ilişkili olan tüm üyelikleri silebildiği belirtildi. Geliştirilen bu yöntem kullanıcıların tek bir uygulama ve ara yüz üzerinden profillerini görüntüleme ve kontrol altına almasını sağlarken özellikle istenen servislerin tek tek seçilerek silinebilmesi de oldukça kolaylık sağlıyor.

İsteyen kişilerin tüm hesaplarını dahi bu sistem ile silebilmesi mümkün. Bu bakımdan özellikle profillerini silmek isteyen kişilerin internet üzerinden ücretsiz bir şekilde sunulan hizmetten yararlanması yeterli olacak. İlgili internet sitesine giriş yapmak için aşağıda yer alan bağlantıyı kullanabilirsiniz;

UYGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ 

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: