bilim ve teknoloji haberleri

Hackerlar Noel Gününde PSN ve Xbox Live’ı Hacklemek ile Tehdit Ettiler

0 0

Daha önce Tumblr‘ı hacklemek isteyen ve başaran hacker grubu R.I.U. Star Patrol, 25 Aralık’ta yeni DDoS saldırıları yapmayı planladığını söyledi.

Hacker grubu R.I.U. Star Patrol, bu hafta başlarında Tumblr’ı hacklemeyi ve yaklaşık iki saat boyunca çevrimdışı tutmayı başarmışlardı. Şimdi daha fazla kullanıcıyı etkileyecek başka büyük ölçekli bir DDoS saldırısı başlatmayı planlıyorlar.

R.I.U. Star Patrol, Youtube’da yayınlanan bir video röportajında; Noel gününde PSN ve Xbox Live’ı, Tumblr’a karşı yaptıklarına benzer şekilde eşgüdümlü DDoS saldırıları yaparak iki sistemi de çökertmeyi düşündüklerini açıkladı.

Hacklemek
Hacklemek

PSN ve Xbox Live’ı hedef alan DDoS saldırıları, hemen hemen her Noel günü gerçekleşti. Hem Sony hem de Microsoft, daha önce koruma sistemlerini geliştirmek ve bu saldırıları engellemek için kullanıcılarına söz verdi ama gecikme ve kısa kesintiler neredeyse her seferinde oldu.

Şirketlerin, sunucularını hedef alan DDoS saldırılarını bir kez daha görmeye hazır olduklarını söylemelerine gerek yok, ancak bu Noel de DDoS saldırıları ile baş etmenin yollarını bulmaları gerekecek.

Bu korsanların dünyanın her yerindeki oyuncular için yoğun bir günde oyun ağlarını neden indirmeye çalıştıklarını merak ediyorsanız, cevap olabildiğince basit. Hacker grubu, “Yapıyoruz, çünkü yapabiliriz. Yaptığımız şey için bir dolar bile para almadık.” dediler. Daha önceleri bilgisayar korsanları, Tumblr’i ele geçirdiklerinde bunu sadece “eğlenmek için” yaptıklarını söylemişlerdi.

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Kimler Neler Demiş?

İlk Yorum Hakkı Senin!

  Subscribe  
Bildir
%d blogcu bunu beğendi: