bilim ve teknoloji haberleri

Quick Charge 4 Şarjda Yeni Dönem Başlatıyor!

118

Qualcomm tarafından geliştirilen yeni teknoloji için geri sayıma geçildi. 2017 yılında piyasaya sunulması beklenen Quick Charge 4 için bilgiler gelmeye başlarken şarj sürelerinin kısalacağı ve kullanım sürelerinin uzayacağı dikkat çekti.

5 Dakikada Şarj Olacak!

Quick Charge 4 teknolojisine sahip olan telefonların şarj süreleri 5 dakikaya kadar inebilecek. Bu sayede çok kısa sürede şarj edilecek telefonlar şarj sorunu olmadan kullanılabilecek. Üstelik Quick Charge 4 ile 5 dakika şarj edilen bir telefon 5 saat boyunca da sorunsuz kullanım sağlayabilecek.

Qualcomm’dan Güvenli Şarj İmkanı!

Quick Charge 4 için ABD’de önemli bir etkinlik yapılırken, etkinlikte hem Quick Charge 4 hem de Snapdragon serisinin yeni üyesi 835 tanıtıldı. Tanıtım ile birlikte yeni teknolojilerin detayları hakkında bilgi almak mümkün olurken mobil sektörün en büyük problemi olan şarja yönelik Quick Charge 4 gibi bir imkanın sunulması kısa süre içerisinde yeni telefonların büyük bir bölümünde bu teknolojiye yer verilmesini sağlayacak.

Quick Charge 4 için yapılan kıyaslamalarda bir önceki versiyon olan Quick Charge 3 modeline göre yeni ürünün daha iyi olduğu ve yüzde 20 oranında daha hızlı bir sistemin sunulacağı belirtildi. Üstelik verimli enerji kullanımında da yüzde 30’luk oranda bir iyileştirme yapılmış durumda.     

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: