bilim ve teknoloji haberleri

Sabah Kalkar Kalkmaz İnternet Açılıyor!

0

Son dönemlerde mobil internet kullanımları daha da yaygınlaşırken, mobil kullanımın kolaylığı internetin her yerde el altında olmasını sağlıyor. Türkiye’de Yeni Medya Eğilimleri Araştırması adı altında yapılan incelemede Türkiye’deki internet kullanımları ile ilgili detaylar ortaya çıkarılırken artık bilgisayarlar yerine cep telefonlarının kullanılmaya başlandığı ve sabah kalkar kalkmaz ilk işin internetin kontrol edilmesi olduğu belirtildi.

Görüntülü Görüşmeler Yapılıyor

Üstelik bu durum sadece gençler arasında geçerli değil. Akıllı telefon kullanan orta yaş ve ileri yaş grubunda da benzer durumlar söz konusu. Sosyal ağların ya da mail kontrolü yapan kişiler günün ilk saatinden itibaren bu işlemlerine başlıyor.  İletişimde özelikle internet üzerinden görüntülü görüşme yapmaya imkan sağlayan WhatsApp gibi uygulamaların daha ön planda olduğu belirtilirken tüm bu durum dahilinde online olmak artık çok daha önemli.

800 Kişi Araştırmaya Katıldı

Araştırmaya 800 kişinin katılım gösterdiği belirtilirken katılımcıların yaş aralığı 16 ile 74 oldu. Araştırmaya göre sabah kalkan kişilerin 1 saat içerisinde internete giriş yapma oranı yüzde 62. Yatmadan önceki 1 saat içerisinde de internetin kontrol edilmesi oldukça popüler. Bu konudaki oran ise yüzde 70.

Bazı önemli istatistikler ise şöyle;

Telefonla konuşma: Yüzde 64.3

Sosyal medya kullanımı: Yüzde 64.3

İnternet kullanımı: Yüzde 50.8

Online, görüntülü konuşma: Yüzde 16.8

Diğer fonksiyonlar: Yüzde 11.0

SMS: yüzde 6.9

sizlere teknokistan.com farkıyla sunulmuştur

Yorumlar
%d blogcu bunu beğendi: